Kırıkkale Belediyesi’nden ‘Motivasyon Semineri’

Kırıkkale Belediyesi’nden ‘Motivasyon Semineri’

Kırıkkale Belediyesi sınavlara hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri ile mezun gençlere yönelik “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” semineri düzenliyor.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Kasım 2021 Salı
  • 17:20

BAŞARIYA GİDEN YOLLARIN İP UÇLARI
Kırıkkale Belediyesi gençlere yönelik yeni bir etkinlik düzenliyor. YKS’ye  girecek öğrencilere yönelik 29 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 13:00’de Gençlik Merkezi’nde,
Kırıkkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görevli uzmanlar tarafından seminer düzenlenecek. Seminer kapsamında öğrencilere sınavda başarıya giden yolların ipuçları verilecek. Seminerde Kırıkkaleli öğrencilere sınav anında bilgilerini, deneyimlerini nasıl kullanacakları ve sınav anında heyecan, kaygı gibi etmenleri nasıl aşacakları anlatılacak.

“GENÇLERİMİZ ÖNCELİĞİMİZDİR”
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, gençlere yönelik faaliyetleri artırdıklarını, özellikle Gençlik Merkezi’nin ders çalışmak için uygun ortam arayan gençlerin uğrak yeri haline geldiğini belirtti. Başkan Saygılı burada sınavlara hazırlanan gençlere yönelik Motivasyon semineri düzenlediklerini de belirterek “Gençlerimiz önceliğimiz. Onlar büyük bir özveri ile sınavlara hazırlanıyorlar. Biz de onların yanlarında olmak, sınav kaygılarını yenmelerini sağlamak için “Motivasyon Semineri” düzenleyerek öğrencilerimizim eğitim, sınav, başarı gibi kavramlarla ilgili olarak bilinçlenmesini amaçlıyoruz. Şehrimizdeki çocuklarımızın ve gençlerin eğitimleri adına yapılan her türlü çalışmaya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.