Kırat, yeniden şahlanacak 

Türkiye genelinde siyasi çalışmalarına hız kazandıran ve küllerinden yeniden doğarcasına birlik ve beraberlik sergileyen Demokrat Parti (DP), Kırıkkale’de de çalışmalarına hız kazandırdı. İl Başkanı Tolga Ersan, “Kırat, inşallah Anadolu’da yeniden şahlanacak. Milletimiz için geçmişte olduğu gibi mücadele vereceğiz” dedi. 

  • Siyaset
  • 24 Mayıs 2022
  • 12:37

“KIRIKKALE’NİN İYİSİYLE, KÖTÜSÜYLE BU DURUMA GELMESİNDE GEÇMİŞTEN BUGÜNE BÜTÜN SİYASİLERİN PAYI VAR”

SİYASİ ÇALIŞMALARINA HIZ KAZANDIRACAK 
Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Tolga Ersan, parti yönetimiyle birlikte siyasete yeni bir ses ve renk getirmek amacıyla çalışmalarına hız kazandırdı. İlçe genelinde teşkilatlanma çalışmalarını oluşturan Ersan, yönetimiyle birlikte merkez ilçe kongresi, ardından il kongresini tamamlayarak siyasi çalışmalarına daha da hız kazandıracak. Aynı zamanda mimarlık mesleği görevinde bulunan Ersan, yapacakları çalışmaları Gazetekale Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Gökdemir’e anlattı. İşte o röportaj: 


İl Başkanlığı süreci nasıl başladı? 
“Ailemizden gelen altyapımız var. Babam rahmetli Ayhan Ersan, Demokrat Parti’de önemli görevler aldı. Siyasette bulunan bir aileden geliyorum. 7-8 yaşında Demokrat Parti’nin seçmenlerine şeker tutuyordum. Bu nedenle bizlerde siyasete ilgi ve alakamız her zaman oldu. DP genel merkezinden böyle bir teklif bizlere geldi ve istişareler sonucu tamam diyerek göreve başladık.”

Teşkilat oluşturma çalışmalarınız ne aşamada?“
Bizden önceki yönetim münfesih oldu. Eski başkanımız bir rahatsızlıktan dolayı gözlerini kaybetti ve başkanlık görevini bırakmak zorunda kaldı. Bizlerde yeni kurucu il yönetimi olarak şuanda yönetimimizi belirledik ilçe başkanımızı belirledik ilçelerde kuruluyuz. Kongrelerimizi tamamlayacağımız ve atamamızı seçilmiş gibi oluşturma aşamasına getireceğiz. Ardından çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Ülke ve Kırıkkale’de ne gibi çalışmalarınız olacak?
“Vatandaş bizden gerçekten çok şey bekliyor. 6’lı ittifakın oluşmasıyla birlikte ülke genelinde hoşgörü, nezaket ortamı oluştu. Bunaldığımız atmosferden bu ittifakla birlikte sağduyu hareketi, umut ışığı oldu. Vatandaşımıza bundan sonraki süreçte ülkemizde düzgün gitmeyen bir takım şeylerin çözümlerini çözüm önerileriyle birlikte sağlamayı planlıyoruz. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Vatandaşımız bir umut arıyor, bir çıkış yolu arıyor. Bizlerde bunun karşılığında çalışarak, milli duygularla memleketimize hizmet etmek istiyoruz.”

Kırıkkale’de siyasetiniz nasıl ilerleyecek?
“Seçim atmosferine girildiğinde gerekli görüşmeler sağlanacak. Bu ittifak görüşmeleri sonucunda ortaya çıkacak karar doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz. Komisyonlarla ortaya bir ortak mutabakat sağlanacak. Seçim ittifakına döndüğü noktada üzerimize düşeni yapacağız. Göreve geldiğimiz andan itibaren genel merkez nezdinde ne gibi çalışmalar yapacağımız hazırdı. Bizde açıklanacak olan o ortak karar sonrası etkin şekilde siyasete hız kazandıracağız”

Tolga Ersan ve yönetiminin hedefi nedir?
“Memleketimiz için onun refah sağlığı ve huzuru için güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Buralar bizim doğup büyüdüğümüz yer. Yerin altında ve üstünde beklediğimiz birçok şey var. Bizim Kırıkkale için düşüncelerimiz geçmişten dededen, babadan gelmektedir. Geçmiş yıllarda yerli ve milli savunma sanayi alanında bunların imalatlarını yapıyorduk. Kırıkkale bizim için her zaman önemli ve ilk sırada. 7’den 70’e bütün halkla bir araya geleceğim. Üç oy aldık, beş oy aldık değil halkımızın dertlerini dinleyip sorunlara çözüm bulmaya çalışacağım.”


İl Müdürleri neden Kırıkkale’yi basamak olarak görüyor?
“Eskiden müdür seçimlerinde Kırıkkaleli olmasına bakılırdı. Buraya dışarıdan gelen müdürler kendilerini Kırıkkale’ye ait hissedemiyorlar. Buradan biran önce gitmek istiyorlar. Bağlı bulundukları yerlerle istişareler halinde olup ilk fırsatta gidiyorlar. Kırıkkaleli olarak müdürleri belirlemeliyiz. Hepsi bizim kardeşlerimiz aynı toprağa basıyorlar fakat Kırıkkale genelinde bizim Kırıkkaleli müdürlere ihtiyacımız var. Kırıkkaleli müdürler olduğu takdirde atlama tahtası haline geleceğimizi düşünmüyorum. Buradan gitmek istemeyecek. “


Siyasette isim yapmış kişileri partinize davet edecek misiniz?
“Bazı siyasetçilerle görüşmelerimiz devam ediyor. Görüştüğümüz marka isimler var. Demokrat Parti 70 yıllık bir gelenek. Bizim partide görev almış ya da oy vermiş bir kesim var. O nedenle vatandaşlarımızın teveccühleri var. Biz şuanda altyapıyı oluşturduk siyasi mühendisliklere başlayacağız. Partimizde siyaset yapmak isteyen hemhal olmak isteyen memleket sevdalısı arkadaşlarımızı buraya bekliyoruz. Bizde bir menfaat yok, çıkar yok. Büyüklerimizin açtığı yolda bu bayrağı birlikte taşımak istiyoruz.”


Kırıkkale yatırım alanında nasıl bir seviyede?
“Kırıkkale’de bence sorun eğitim. Devlet zamanında gerekeni yapmış içini doldurmak size kalmış demiş. Özel okul patlaması yaşandı ben özel okulları destekliyorum. Devlet okullarının da özel okul gibi eğitim vermesi gerekiyor. Kırıkkale cumhuriyet şehri bizim gerçekten parti olarak bir emeğimiz var.  Kırıkkale’nin bugün iyisiyle kötüsüyle bu duruma gelmesiyle bunlarda bütün herkesin payı var. Bizler geçmişten aldığımız tecrübeyle elimizi taşın altına koyduk” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir
 

İlginizi Çekebilir

Bu ekonomi dış güçlerin değil, kötü yönetimin eseridir 

İlginizi Çekebilir

DP, merkez ilçe Günay’a emanet 

İlginizi Çekebilir

Cemal Enginyurt, Kırıkkaleli esnafla buluştu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

12602

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER