Keskin’de ev hanımları meslek öğreniyor 

Keskin Kaymakamlığı’na bağlı faaliyetlerini sürdüren Sosyal Dayanışma Merkezi’nde sürdürülen bir diğer faaliyet ise ev hanımlarının sanatsal alanda yaptığı çalışmalar. Kadınların yaptığı el emeği göz nuru ürünler dikkatleri üzerine çekiyor. Ürünlerin satışını yapan kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunuyor. 

  • Gündem
  • 22 Mart 2023
  • 10:28

ÖNEMLİ EĞİTİMLER VERİLİYOR 
Evlerinde bulunan kadınların hem meslek sahibi olması hem de ekonomiye katkı sağlaması amacıyla Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) önemli bir rol üstleniyor. Burada günlük 50’yi aşkın kadın, el emeği göz nuru dikiş-nakış ve diğer el sanatları alanında meslek sahibi oluyor. Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Merkezi Müdürü Tuğrul Öztürk, “Kadınlarımızın psikososyal, sosyokültürel mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla açılmış bir merkezimizdir. Ücretsiz olarak verdiğimiz malzemelerle aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Çeşitli alanlarda da kadınlarımıza eğitimler veriliyor” dedi.
 
BÜTÜN KADINLAR GELEBİLİR 
Bu kursun Keskin için büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Öztürk, “Özgüveni yüksek, daha güçlü kadınların oluşması için burası çok önemli. Çok güzel geri dönüşler almaktayız. Hayatında hiç farklı sanatları denemeyen kadınlarımız burada yer alıyor. Kurslarımız, belirli dönem aralıklarda yer alıyor. Kaymakamlığımız vasıtasıyla bütün kadınlarımıza sesleniyoruz. Hayatta hiçbir zaman iş hayatına katılmayan kadınlarımızı merkezimize bekliyoruz. Bütün ürünlerimizi ücretsiz şekilde tahsis ediyoruz. Kadınlarımız yeter ki buraya gelmek istesinler. 
Burada harcadığımız her şey karşılığını buluyor” şeklinde konuştu. 

Haber: Seda Özdemir 


 

İlginizi Çekebilir

20 küçükbaş hayvan telef oldu

İlginizi Çekebilir

Kuzenini öldüren zanlıyla babası tutuklandı

İlginizi Çekebilir

Keskin’den MHP’ye tam destek sözü 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92375

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER