Kediler Gününde “En Güzel Kedi Yarışması”

Yahşihan Belediyesi hayvanlar konusunda yapmış olduğu aktivitelerle dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarıyor. 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde geçen yıl engelli ve hamile kedilere özel Kedi Köyü’nü açan Yahşihan Belediyesi, bu senede en güzel kedi yarışması başlattı.

  • Gündem
  • 18 Şubat 2022
  • 16:58
Kediler Gününde “En Güzel Kedi Yarışması”

SON GÜN 20 ŞUBAT
Yahşihan Belediyesi hayvanlar konusunda yapmış olduğu aktivitelerle dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarıyor. 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde geçen yıl engelli ve hamile kedilere özel Kedi Köyü’nü açan Yahşihan Belediyesi, bu senede en güzel kedi yarışması başlattı. Yahşihan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Kediler Günü’nde en güzel 3 kediyi seçiyoruz. Kedinizin en güzel fotoğrafını proje@yahsihan.bel.tr adresine ikametgâh bilgilerinizi ve telefon numaranızı ekleyerek gönderin, ona özel hediyeleri kazanma şansı yakalayın! Son gün 20 Şubat... Sonuçlar sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız. 17 Şubat Dünya Kediler Günü kutlu olsun.” Açıklaması yapıldı.

GEÇEN YIL KEDİ KÖYÜ AÇILMIŞTI
Kedi Köyü, geçtiğimiz yıl 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde Yahşihan Belediyesince park ve bahçelerde atıl olarak bulunan malzemeler toplanarak Yahşihan Belediyesi Geçici Kedi ve Köpek Hayvan Barınağında açılmıştı. 600 metre kare alanda yapılan kedi ve 34 kafes ile 120 kedinin yaşayacağı Kedi Köyünde, hasta, hamile, yeni doğum yapan ve engelli kediler veteriner hekim gözetiminde tedavileri yapılarak bakımları yapılıyor. Bu proje Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "En Pati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Töreni"nde ilk 10’a girerek 500 bin TL ödüle layık görülmüştü. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan almıştı. 

Haber: Volkan Bostancı 


 

İlginizi Çekebilir

Masa tenisi şampiyonu Yahşihan Belediyesi

İlginizi Çekebilir

Konteynerde çıkan yangın söndürüldü

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nden rengarenk kadınlar günü

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94540

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER