Kardeşini, koronadan kaybeden abiden aşı çağrısı

Kardeşini, koronadan kaybeden abiden aşı çağrısı

Kırıkkale'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 16 yaşındaki lise öğrencisinin ağabeyi, gençlere aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.

  • Kategori : Gündem
  • 08 Eylül 2021 Çarşamba
  • 17:10

KIRIKKALE (AA) -  Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Murat Aktaş, bir süre önce PCR testinin pozitif çıkması üzerine evinde karantinaya alındı. Durumunun ağırlaşması üzerine, 5 Eylül'de Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırılan Aktaş, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

SUBAY OLMAK İSTİYORDU
Ağabey Mustafa Aktaş, koronavirüs aşısı yaptırmayan kardeşinin bir süre önce Kovid-19'a yakalandığını söyledi. Evde izolasyonu devam eden kardeşinin 5 Eylül Pazar günü sabaha karşı durumunun ağırlaştığını anlatan Aktaş, "Babamların ambulansa haber vermesi üzerine hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı, entübe etmişler. Yarım gün yattı ve öğle vakti vefat etti. Kardeşimin hayali vardı. Boyu falan uzun olduğu için 'Ben subay, jandarma olmak istiyorum' diyordu." diye konuştu.

“BÜTÜN GENÇLERİN AŞI OLMASINI İSTİYORUM”
Aktaş, gençlere aşı yaptırmaları çağrısında bulunarak, "Benim kardeşim daha 16 yaşındaydı. Bütün gençlerin aşı olmasını istiyorum. Gerçekten her şey çok zor. Ne olur gidip aşı olsunlar. Bu acıyı onlar ailelerine yaşatmasınlar. Başka ne diyebilirim ki." dedi. Aktaş'ın sınıf arkadaşı Serkan Alp Erdin de "Murat en yakın arkadaşımdı. 9. sınıftan beri ona yardım ediyordum. Aramız çok iyiydi. Arkadaşları ve öğretmenleri olarak çok üzüldük. Bu salgından korunmak için bütün gençlere aşı olmalarını tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan, Yüksek İhtisas Hastanesi'nde Kovid-19 tedavisi gören 22 yaşındaki Nurcan Keskin de aynı gün hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.