Kaplan, “Belediyecilik sizin nazarınızda rant kapısı olabilir”

Kaplan, “Belediyecilik sizin nazarınızda rant kapısı olabilir”

Bugün Ayrıntı Gazetesi internet sitesinde yayınlanan bir haberde DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın yaptığı hizmetleri eleştirerek, ‘Makamı fuzuli işgal etmesin’ şeklinde açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya karşılık AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan’dan karşı açıklama geldi. Kaplan, “Belediyecilik sizin nazarınızda rant kapısı olabilir” şeklinde açıklama yaptı.

  • Kategori : Gündem
  • 05 Ocak 2021 Salı
  • 21:55

Gazetekale.com Haber Merkezi

Çiçeği burnunda AK Parti’nin İl Başkanı Mustafa Kaplan, Demokrasi ve Atılım(DEVA) Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş’un Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya karşı yaptığı eleştiriye yaptığı yazılı basın açıklaması ile cevap verdi. Kaplan, “Belediyecilik sizin nazarınızda rant kapısı olabilir” şeklinde açıklama yaptı. 

Kaplan, yaptığı yazılı açıklamanın tam metni şu şekilde; “Ülkemize iktidar olamayacağı, şehrimize zerre kadar katkı sağlayamayacağı millet tarafından görülen siyasi bir anlayışın şehrimizdeki temsilcisi, 4 ay önce Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın şehir estetiği açısından önem verdiği Zafer Caddesi sağlıklaştırma projesini olumlu bulup, bundan duyduğu memnuniyetten dolayı Başkanımız Mehmet Saygılı’ya teşekkür ederken bu gün “makamı fuzuli işgal etmesin” demesi trajikomik vakadır.”

"SOSYAL BELEDİYECİLİK"

“Bahse konu siyasi parti, sorunların çözümüne, şehre yeni vizyon oluşturma anlamında AK Parti ile aynı kulvarda yarışamaz. Belediyecilik onların nazarında rant kapısı olabilir bizim nazarımızda ise sadece yaşadığımız şehre hizmettir. Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, 2014 yılından bu tarafa Kırıkkale’mizin bir çok noktasında kalıcı eserlere imza atmış şehrimizde her kesimin kalbine dokunmuş şehrimize hizmet yolunda mesaisini harcamış ve harcamaya da devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz Pandemi döneminde işini kayıp etmiş, iş ve ekonomi kaybına uğramış, maddi durumu iyi olmayan yüzlerce aileye, esnafa yardım elini uzatarak sosyal belediyeciliği göstermiş dertleri ile dertlenmiştir.”

"KIRIKKALE'NİN YARINLARI İÇİN..."

"Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, göreve geldiği günden bu yana Liderimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı güç ve kuvvetle Kırıkkale’nin sorunlarının çözüme kavuşması için mesai harcamakla birlikte Kırıkkale’nin yarınları için de kuvvetli projelere imza atmaktadır. Kendisine hasmane bir şekilde eleştiri yapanların, tutum tavır, davranış ve konumlarına bakmaksızın daima şehrimizi bir adım öteye taşımanın gayret ve çabası içerisindedir.”

"BAŞLARINI KUMA GÖMDÜLER"

“Daha dün akıllarınca hükümetimize seslenerek Milli Piyango’nun Varlık Fonuna aktarılan 75 milyon TL’nin SMA hastaları için kullanılsın yaygarası yapanların nasıl tek elden harekete geçirildikleri onları birkez daha sobeledi. Oysa ki SMA hastası yavrularımıza devletimiz 2 milyar TL’nin harcadığı ortaya çıkınca başlarını kuma gömdüler. Demirtaş ittifakı bir kez daha milletimizin gözünde çuvallamıştır.”

"ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

“Dün teşekkür ettikleri Belediye Başkanımıza bu gün makamı fuzuli temsil ediyor demek, SMA hastalarına 2 milyar lira harcanırken bunu görmeyip Demirtaş ittifakı ile hareket edenlerin söylemleri ve lanse etmeye çalıştıkları anlatımları ayıptır kendileri için utanası bir durumdur. Muhalefetin çamur at izi kalsın türünde ki eleştirileri samimiyetten uzak oluşlarının bir kez daha göstergesidir. Biz kendilerinden, gençliklerinin verdiği heyecan ve akılla  daha yapıcı ve uyumlu bir muhalefet anlayışı ile Kırıkkale'de görev yapmalarını beklerdik. Ancak bugün içinde bulundukları tutum bizlere yalnızca genç ve tecrübesiz olduklarını ortaya koymuştur. AK Parti ailesi olarak tüm teşkilat mensuplarımızla seçilmiş milletvekilimiz ve belediye başkanımız ile koordineli bir şekilde çalışmaya, şehrimiz için üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.