İyilik sensiz olmaz 

Kırıkkale'de ihtiyaç sahibi ailelerin sorunlarını ve yapılan yardımlar sırasında yaşanılan aksaklıkların tespit edilmesi amacıyla "İyilik Sensiz Olmaz Çalıştayı" gerçekleştirildi.

  • Gündem
  • 13 Mayıs 2022
  • 15:46
İyilik sensiz olmaz 

HER MİLLETİN KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ VAR 
Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi'nce Öğretmenevi'nde düzenlenen çalıştayın açılışında, insanoğlunun eşit şartlarda dünyaya gelmediğini söyledi. Yarışa eşit şartlarda başlanmadığını ancak yarışın devam ettiğini aktaran Tekbıyıkoğlu, "İnsana düşen karşısındakini düşünmektir. Nefis insana kendini, vicdan ise karşısındakini düşündürür. Her milletin kendine has özellikleri vardır.” 

EN FAZLA YARDIM YAPAN MİLLET 
“Bizim milletimiz gerçekten vicdanlı ve mazlumu düşünen bir millet. Türkiye, kendi bütçesinden başka mazlum milletlere en fazla yardım yapan millet olarak dünyada işaretle gösteriliyor. Bizim toplumumuzdan vakıf müessesesi diye bir kurum ortaya çıkmış. Bu, kadim tarihimizde var." diye konuştu.

TEKBIYIKOĞLU'NA PLAKET TAKDİM ETTİ
Tekbıyıkoğlu, Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi'nin de bu konuda kentte çok aktif olduğunu belirterek, çalıştayın hayırlar getirmesini diledi. Türk Kızılay Şube Başkanı Mustafa İşler de çalıştayla birlikte Kırıkkale'yi daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından İşler, Vali Tekbıyıkoğlu'na plaket takdim etti. 


Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi'ne iki ayrı "yeşil bina" sertifikası

İlginizi Çekebilir

Başka canlar yanmasın 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23827

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER