İşte alınan son koronavirüs tedbirleri!

İşte alınan son koronavirüs tedbirleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan 4 yeni tedbiri açıkladı. 30 büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkışı yasaklandı. 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getirildi. Toplu alanlarda maske takılması zorunlu olacak. 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek.

  • Kategori : Gündem
  • 03 Nisan 2020 Cuma
  • 21:53

4 YENİ TEDBİR ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların ardından, koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan 4 yeni tedbiri açıkladı. Erdoğan, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldiğini ve 31 şehre giriş çıkışın yasaklandığını açıkladı. Erdoğan ayrıca önemli bir kuralın daha geldiğini açıkladı. Sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır" dedi.


Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan yeni tedbirler şu şekilde:
30 Büyükşehir ve Zonguldak'a araç giriş çıkışı geldi. Bu yasak 15 gün süreyle uygulayacak.
Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı geldi.
Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak.
En az 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek.

Gazetekale.com Haber Merkezi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.