Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere kitap kumbarası bırakılması konusunda Everest YK Group ile protokol imzaladı.

  • Gündem
  • 08 Ağustos 2022
  • 14:17
Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

50 ADET GERİ DÖNÜŞÜM ATIK GİYSİ KUMBARASI 
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere kitap kumbarası bırakılması konusunda Everest YK Group ile protokol imzaladı. Bu kapsamda ilçe genelinde belirlenen alanlara toplamda 50 adet geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere 4 adet kitap kumbarası belirlenen alanlara koyulacak. 

BELEDİYE İLE PROTOKOL İMZALANDI 
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “İlçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla 50 adet geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere 4 adet kitap kumbarası bırakılması konusunda Belediyemiz ve Everest YK Group arasında protokol imzalanmıştır. Ayrıca firma tarafından protokol kapsamında ilçe genelinde Kâğıt-Karton, Plastik ve Metal atıkların kaynağında ayrı toplanması için belediyemizin belirleyeceği 20 noktaya geri dönüşüm sepetleri bırakılması konusunda protokole ek madde eklenmiştir. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları koruma hedefimizi sürdürüyoruz. Projemiz, çevreci olduğu kadar ekonomiye katkı sağlayan bir proje” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 

 
 

İlginizi Çekebilir

Ev değil, tarih kokan müze

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nde en düşük maaş 6 bin lira

İlginizi Çekebilir

İkiz hemşireler sağlık için mücadele ediyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

96825

Sevgi ve merhamet timi sahada

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

Tek sorunumuz bölgecilik!

Uğurer, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı 

SIRADAKİ HABERLER