Gençlik Merkezi Her Yerde

Gençlik Merkezi Her Yerde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Merkezim Her Yerde’ projesi çalışmalarına Balışeyh ilçesinde bulunan Şehit Sezai Ergül ilkokulunda devam edildi.

  • Kategori : Eğitim
  • 27 Mart 2019 Çarşamba
  • 14:51

HİZMETLER SUNULMAYA DEVAM EDİLİYOR

Gençlik Merkezleri; gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak amacıyla salon programları, kulüpler, sportif faaliyetler ve projelerle il, ilçe, köy ve mahallelerde gençlere hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yahşihan Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Merkezim Her Yerde’ projesi çalışmalarına Balışeyh ilçesinde bulunan Şehit Sezai Ergül ilkokulunda devam edildi.

ÖĞRENCİLERLE VAKİT GEÇİRİLDİ

‘Merkezim Her Yerde’ adlı proje kapsamında gençlik merkezine uzak olan ilçe, köy veya mahallelerdeki gençlerin ve öğrencilerin gençlik merkezlerini tanıması, gençlik merkezi etkinliklerinden yararlanması ve onların unutulmaz bir gün geçirmeleri amaçlanıyor. Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğrenim gören gönüllü 40 genci ile birlikte Balışeyh ilçesinde bulunan Şehit Sezai Ergül ilkokulunda eğitim gören 300 öğrenciye yönelik olarak okul bahçesinde eğitsel ve geleneksel çocuk oyunları oynatılarak güzel vakit geçirmesi sağlandı.

KEYİFLİ BİR ZAMAN

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan yaptığı açıklamada, “ ‘Merkezim Her Yerde’ projesi ile gençlik merkezlerimizin sadece il’de değil, ilçe, köy ve mahallelerde bulunan gençlerimizle buluşturarak onların teknolojiden ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için sportif, eğitsel ve geleneksel çocuk oyunları ile keyifli bir zaman geçirmelerini sağlıyoruz” dedi.  Çeşitli eğitsel oyun ve yarışmaların düzenlendiği etkinlik, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

MERKEZİM.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.