Gelinlikçilerin mesaisi başladı

Gelinlikçilerin mesaisi başladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Pr. Dr. Seçil Özkan’ın, 11 Temmuz tarihinden itibaren düğün gibi toplu organizasyonların yapılabileceğini söylemesinin ardından, Kırıkkale’de gelinlikçilerin mesaisi başladı. 

  • Kategori : Gündem
  • 27 Mayıs 2020 Çarşamba
  • 18:47

11 TEMMUZ’DAN İTİBAREN DÜĞÜNLER BAŞLAYABİLİR
16 Mart tarihinde yayımlanan genelge ile koronavirüs tedbirleri kapsamında, ülke genelinde birçok işletme faaliyetlerine ara vermişti. Yaklaşık 2 buçuk aylık aranın ardından, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte işletmeler tek tek açılmaya başladı. Son olarak ise geçtiğimiz akşam canlı yayında konuşan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan’ın, her şey yolunda gider ve tedbirlere uyulursa 11 Temmuz'dan sonra düğün gibi toplu organizasyonların yapılabileceğini söylemesi üzerine, gelinlikçilerde mesai tekrardan başladı.

ÇİFTLER BU DÖNEMDE HİÇBİR SIKINTI YAŞAMAYACAK
Gazetekale.com’a açıklama yapan Günaylar Gelinlik firma sahibi Nahit Günay; “Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaklaşık 2 buçuk aydır kapalıyız. 1 Haziran’da sezonumuz açılıyor. Bu süreçte herkes siparişini verebilir. Düğün yapacak olan gelin hanımlar ve damat beyler bu süreçte hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır.” dedi.

İŞLERİMİZİN YOĞUN OLMASINI BEKLİYORUZ
1 Haziran tarihinden itibaren işlerin açılmasını beklediğini belirten Sedat Gelinlik firma sahibi Sedat Üçgün ise yaptığı açıklamada; “Pandemi süreci herkesi etkilediği gibi bizim sektörümüzü de olumsuz etkiledi. Bundan sonraki süreçte, yani 1 Haziran tarihinden sonra işlerimizin açılmasını ve daha yoğun olmasını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.