Geleceğim Mesleğim

Geleceğim Mesleğim

“Geleceğim Mesleğim” programı kapsamında AHİKA ve İl Milli Eğitim Müdürleri bir araya geldi

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 03 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 18:20

“Geleceğim Mesleğim” programı kapsamında AHİKA ve İl Milli Eğitim Müdürleri bir araya geldi

TR71 BÖLGESİ'NDEKİ MÜDÜRLER

“Geleceğim Mesleğim” programı kapsamında "Mesleki ve Teknik Eğitim İstişare Toplantısı" Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Genel Sekreter Vekili Bekir Varol ve Ajans ilgili birimlerin yanı sıra, TR71 Bölgesi'ndeki il milli eğitim müdürleri ve ilgili personellerin katılımıyla 2 Temmuz 2019 tarihinde Nevşehir'de bulunan AHİKA Merkez Binası’nda gerçekleştirildi.

ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları, tüm bölgeler için önem arz eden bir alanda yıllık olarak belirlenen temalara odaklanarak, ülke genelinde yaygın etki oluşturacak faaliyetler yürütmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede Ajanslar bölgelerin iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması ve üretim altyapılarının ulusal kalkınmaya hizmet edecek şekilde geliştirilmesi gerekliliğinden hareketle, 2019 yılında "Mesleki ve Teknik Eğitim" teması özelinde çalışmalar yürütecektir. Bu bağlamda Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ilgili tema kapsamında belirlenen faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin bir uygulama çerçevesi hazırlanmıştır.

KOORDİNELİ ÇALIŞILMASI GEREK

Ayrıca,  Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda da belirtilen mesleki ve teknik eğitim hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin etkin ve planlı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kalkınma Ajanslarıyla koordineli çalışmasının önemi vurgulanmıştır.  Bu kapsamda gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen Ahiler Kalkınma Ajansı ile Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde İl Milli Eğitim Müdürleri ve konu ile ilgili müdürlük yetkilileri "Mesleki ve Teknik Eğitim" teması özelinde yapılabilecek çalışmaların genel çerçevesi ve izlenecek yol haritası konusunda görüşlerini paylaştılar. 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.