Gazetekale.com açıklıyor; İşte Kırıkkale'nin koronavirüs haritası

Gazetekale.com açıklıyor; İşte Kırıkkale'nin koronavirüs haritası

Ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de yeni tip koronavirüs vakaları görülmeye devam ediyor. Kırıkkaleli vatandaşlar ise kentte ne kadar koronavirüs vakası olduğunu merak ediyor. Kırıkkale'de yetkili kurumlar tarafından vaka sayılarının açıklamaması veya bildirilmemesi vatandaşlar arasında tepkilere neden oluyor. Bu ihtiyaca yanıt veren bir site Sağlık Bakanlığının verilerini kullanarak, şehir şehir, ilçe ilçe, mahalle mahalle koronavirüs vakalarını gösteriyor. İşte Kırıkkale ve ilçelerinin koronavirüs haritası.

  • Kategori : Gündem
  • 17 Nisan 2020 Cuma
  • 15:24

Gazetekale.com / Özel Haber

SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN VERİLERİ DOĞRULTUSUNDA PAYLAŞILIYOR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 16 Nisan 2020 Perşembe günü yaptığı açıklamada Türkiye'de toplam koronavirüs vakasının 74 bin 193’e, toplam can kaybının ise bin 643’e yükseldiğini açıkladı. Ancak yapılan açıklamada, şehirlerde kaç vaka olduğuna dair bir bilgi paylaşılmadı. Vatandaşlar yaşadıkları şehirler ve ilçelerde koronavirüs yoğunluğunu merak ederken, bu ihtiyaca yanıt veren Geometric isimli bir site oldu. Sağlık Bakanlığı’nın verilerini baz alarak harita oluşturan bu site, hangi ilde hangi bölgede koronavirüs vakaları görüldüğünü paylaşıyor.

SALGININ EN YOĞUN OLDUĞU YER ŞEHİR MERKEZİ
Geometric web sitesinde, vaka sayısının az olduğu yerler mor renkle, vaka yoğunluğunun fazla olduğu yerler kırmızı renkle, vaka yoğunluğunun orta derece olduğu yerler mavi renkle, vaka durumu evde izlenen bölgeler yeşil renkle gösteriliyor. Mouse ile 'zoom' yaparak hem Kırıkkale hem de diğer illerdeki cadde ve sokaklara kadar vakaları ayrıntılarıyla görmek mümkün. Haritaya göre Kırıkkale’de salgının merkez üssünün şehir merkezi olduğu haritada net bir biçimde görülüyor.

KARAHACILI KÖYÜ KORONAVİRÜS HARİTASI

DAĞSOLAKLISI KÖYÜ KORONAVİRÜS HARİTASI

KIRIKKALE KORONAVİRÜS HARİTASI

KESKİN KORONAVİRÜS HARİTASI

KIRIKKALE MERKEZ KORONAVİRÜS HARİTASI

SULAKYURT KORONAVİRÜS HARİTASI

YAYLACIK MAHALLESİ KORONAVİRÜS HARİTASI

KARACAALİ KORONAVİRÜS HARİTASI

YAYLACIK MAHALLESİ KORONAVİRÜS HARİTASI

KIRIKKALE MERKEZ KORONAVİRÜS HARİTASI

BÜYÜKAFŞAR KÖYÜ

KİMESKİ MAHALLESİ KORONAVİRÜS HARİTASI

BAHŞILI KORONAVİRÜS HARİTASI

YAHŞİHAN KORONAVİRÜS HARİTASI

DELİCE KORONAVİRÜS HARİTASI

TÜRKİYE GENELİ KORONAVİRÜS HARİTASINA BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.