Fedakârlık ve özveri mesleğidir

Fedakârlık ve özveri mesleğidir

MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Tüm basın çalışanlarının gününü kutlayan Baloğlu, gazetecilerin ve medya kuruluşlarının üstün hizmet anlayışıyla fedakârca çalıştıklarını ifade etti.

  • Kategori : Gündem
  • 10 Ocak 2019 Perşembe
  • 09:44

MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Tüm basın çalışanlarının gününü kutlayan Baloğlu,  gazetecilerin ve medya kuruluşlarının üstün hizmet anlayışıyla fedakârca çalıştıklarını ifade etti.

SORUMLULUĞU CİDDİ OLAN MESLEKTİR

Baloğlu, şu ifadelere yer verdi; “Zaman ve mesai kavramı gözetmeden, her türlü iklim şartlarında halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler. Gazetecilik fedakârlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir. Günümüzde görsel, işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsallaşma sürecinde etkin bir rol üstlenmiştir. Basın demokrasinin temel taşlarından birisidir. Demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan gazeteciler ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır.”

BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, bir milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teninde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.’ Sözlerinde de ifade ettiği gibi, basın bir milletin doğru yönlendirilmesinde, bilgilendirilmesinde ve hedefine ulaşmasında büyük bir güçtür. Bizlere çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.