Etiler köprülü kavşağı tamamlandı 

Kırıkkale Belediyesi şehir trafiğini rahatlatacak önemli projelerden biri olan Etiler Köprülü Kavşağın tamamlanan alt yolu Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından trafiğe açıldı. Kırıkkalelilerin ve her dönem siyasilerin hayali olan Etiler Köprülü Kavşağın açılışını gerçekleştiren Saygılı “Kırıkkale’mize Kalıcı Eserler Bırakıyoruz” dedi. 

  • Gündem
  • 30 Mayıs 2022
  • 10:04
Etiler köprülü kavşağı tamamlandı 

TRAFİK RAHATLAYACAK
Kırıkkale Belediyesince araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Etiler Kavşağında başlanan Köprülü Kavşağın alt yolu trafiğe açıldı. Yapımı sırasında elektrik, içme suyu, atık su, telekom ve doğal gaz hatlarının deplaseleri de yapılarak trafiğe açılan Etiler Köprülü Kavşakta ilk olarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'nın kullandığı Halk Otobüsü geçiş yaptı. Toplamda 600 metre uzunluğunda gidiş geliş olmak üzere 9 metre net açıklığa sahip 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak yapılan Kavşakta toplamda 6300 metre küp Zemin iyileştirme 1200 metre ilave deranaj hattı dayanıklılığı artırılmış. Zemin için 3 bin 200 ton asfalt atılan kavşa tam not aldı.


TRAFİK AKICI VE GÜVENLİ HALE GELDİ 
Kırıkkalelilerin uzun yıllardır hayalini kurduğu, her Belediye Başkanında dile getirdiği Köprülü Kavşağın trafiğe açılmasının ardından daha akıcı ve güvenli hale gelen trafik vatandaşlardan tam puan aldı. Kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirten vatandaşlar, Kırıkkale'nin eski ve yeni halini karşılaştırarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'ya teşekkür etti.


TÜM İMKANLARIMIZI ZORLAYARAK TAMAMLADIK 
Geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı Belediye Otobüsünün direksiyonuna geçerek köprüden ik geçişi gerçeleştiren Belediye Başkanı Mehmet Saygılı "Söz verdiğimiz gibi, Etiler Köprülü kavşak çalışmasını tüm imkanlarımızı zorlayarak tamamladık. Önceliğimiz, hemşerilerimizin sağlığı ve can güvenliği olmaya devam edecek. Kavşağın üst yolunun da tamamlanmasıyla kesintisiz trafik akışı sağlanacak. Elhamdülillah verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyor, şehrimizin yıldızını patlatmaya devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.


KALICI ESERLER BIRAKIYORUZ
Etiler Köprülü Kavşağının açılışında Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, hemşerilerinin daha kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım imkânına kavuşması için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi.  Şehir içerisinde 130 bin tonun üzerinde asfaltı son 6 ay içinde attıklarını belirten Saygılı, bunun yanı sıra birçok eseri de teker teker hayata geçirdiklerini belirtti.  Kırıkkale’nin çok uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak araç filosunu genişlettikleri, yeni halk otobüslerini bünyelerine kattıklarını belirten Saygılı, Mahalle konakları, parklar, bilim merkezi, alt yapı, alternatif su kaynağının şehre getirilmesi ve Etiler Köprülü Kavşak ile birlikte “ Kırıkkale’mize kalıcı kalıcı eserler bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Günlük değil kalıcı işler yapma gayretindeyiz. İnşallah bunu hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Kırıkkalelilerimiz, hemşerilerimiz her şeyin en iyisine en güzeline layık” dedi. Belediye Başkanı Sayglı’nın kullanarak köprüden ilk geçişi gerçekleştirdiği halk otobüsü içinde AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetim kurulu da yer aldı.


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Silah müzesinde sona doğru

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nin çiçek satış noktası açıldı

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı'dan Ramazan mesajı

Murat ATEŞ
Sayın belediye başkanımız bunun neyiyle övünüyor girerken Trafik lambası çıkarken Trafik lambası

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

50883

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER