Engelli gencin hayalini Türkyılmaz gerçekleştirdi 

Sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalara imza atan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, renkli bir etkinliğe daha imza attı. Başkan Türkyılmaz, bedensel engeli bulunan Emirhan Gürler’in askere gitme hayalini temsili asker eğlencesi yaparak gerçekleştirdi. 

  • Gündem
  • 11 Ağustos 2022
  • 11:45


RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU 
Yahşihan ilçesinde askere gitmek isteyen zihinsel engelli genç için Belediye tarafından temsili "asker eğlencesi" yapıldı. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, geçen yıl Üzeyir ve Fatma Gürler çiftini ziyaretinde engelli oğulları Emirhan Gürler'in askere gitme hayalinin olduğunu öğrendi. Başkan Türkyılmaz, 20 yaşına giren engelli gencin hayalini gerçekleştirmek için Alaaddin Mahallesi Çetin Koçdağan Parkı'nda asker eğlencesi düzenledi.


HER ZAMAN YANINIZDAYIZ 
Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu ve Türkyılmaz, etkinlikte Emirhan'ın eline kına yaktı. Bir süre Türkyılmaz'la oynayan Emirhan, daha sonra ailesi ve arkadaşlarıyla doyasıya eğlendi. Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Emirhan'ın kendileri için çok özel biri olduğunu söyledi. Emirhan'ın askerlik hayalini gerçekleştirmek için bugün asker gecesi düzenlediklerini aktaran Türkyılmaz, "Ekip arkadaşlarımız güzel bir organizasyon yaptı, teşekkür ediyorum. 

GÜRLER AİLESİNDEN TÜRKYILMAZ’A TEŞEKKÜR 
“Bugün kınasını yakıp askere uğurlayacağız. Emirhan'ın hayalinin asker olup, eğlence düzenlemek olduğunu öğrenince biz de belediye olarak gencimizin hayalleri ve umutları yeşersin diye böyle bir gece düzenledik." diye konuştu. Baba Gürler de oğlunun hayalinin gerçekleştiği için çok mutlu olduklarını belirterek, böyle bir geceye düzenledikleri için Başkan Türkyılmaz'a teşekkür etti.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’a domates kurutma tesisi kuruluyor 

İlginizi Çekebilir

Şehit Doktor için mevlit okutuldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

10029

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER