Doğuma hazırlık eğitimi

Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi, hastalar ve hasta yakınlarına yönelik etkinlik, program ve eğitim uygulamalarına devam ediyor. Hastane bu kez anne adayları ve annelere yönelik Doğuma Hazırlık ve Emzirme eğitimi programı gerçekleştirdi.

  • Sağlık
  • 15 Nisan 2019
  • 09:33
Doğuma hazırlık eğitimi

HASTANEDE ETKİNLİK YAPILDI

Yaşam Hastanesi tarafından anne adayları ve annelere yönelik Doğuma Hazırlık ve Emzirme eğitimi programı gerçekleştirdi. Hastanenin hasta yakınları ve hastalara yönelik etkinlik, program ve uygulamalarına böylece bir yenisi daha eklendi. Konferans salonunda gerçekleştirilen programa ilgi yüksek oldu. Anne adayları ve annelere hastanede Ebe ve Doğum Koçu olarak görev yapan Gülay Taşpınar Özdemir ile Yenidoğan Hemşiresi olarak görev yapan Derman Zorlu, konuyla ilgili bilgiler verdi.

ANNE ADAYLARI BİLGİLENDİRİLDİ

Özdemir, doğuma hazırlık ve lohusalık ile normal doğum, sezaryen, prenses doğum konularında bilgiler aktarırken, Zorlu ise yenidoğan bakımı, emzirme anne sütünün önemi ve diğer konularda bilgiler verdi. Her iki uzman da bebek bakımı, emzirme, doğum öncesi ve sonrasında yaşanan gelişmeler konusunda önemli açıklamalarda bulundular. Programı izleyen anneler ve anne adayları bazı konularda sorular sorarken, uzmanlar gelen soruları yanıtladı. Programı hastanenin kadım doğum uzmanı hekimler de takip ederek etkinliğe katılanları bilgilendirdi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

58156

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER