Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı

Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı

Kırıkkale’nin Delice Belediyesi ekipleri, ilçedeki kar yağışı ve soğuk havalardan etkilenen sokak hayvanları için besleme çalışmaları yaptı.

  • Kategori : Gündem
  • 17 Şubat 2021 Çarşamba
  • 12:30

KIRIKKALE (İHA) - Soğuk havalarla beraber yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Delice Belediyesi, sokak hayvanlarının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarını sıklaştırdı. Belediye ekipleri, ilçenin farklı noktalarında sokaklarda bulunan kedi, köpek ve kuşlara mama bıraktı. Soğuk havalarda sokak hayvanlarının yaşamlarının daha da zorlaştığını belirten Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kolaylaştırmanın mümkün olduğunu söyledi. Vatandaşlardan da bu konuda hassas davranmalarını isteyen Başkan Özdem, "Sokaktaki canlarımız bizlere Allah’ın emanetidir. Bu bilinç ve sorumlulukla düzenli olarak sokaktaki canlılarımızın besleme ve bakımlarını yapıyoruz. Bugünlerde yaşanan soğuk havalar nedeniyle çalışmalarımızı sıklaştırdık" dedi.

Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı Delice’de soğuklarda sokak hayvanları unutulmadı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?