Cumhurbaşkanı Erdoğan'a böyle seslendi: 'Sen maaşını bağışladın, ben de kumbaramı bağışlıyorum'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a böyle seslendi: 'Sen maaşını bağışladın, ben de kumbaramı bağışlıyorum'

Kırıkkale'de yaşayan 5 yaşındaki Asya Şimşek'ten örnek davranış sergiledi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na Kırıkkaleli minik Asya'dan farklı bir bağış geldi. Asya Şİmşek: "Cumhurbaşkanım sen kampanyaya maaşını bağışladın, ben de kumbaramı bağışlıyorum" diyerek kumbarasında biriktirdiği parayı bağışladı.

  • Kategori : Gündem
  • 12 Nisan 2020 Pazar
  • 13:55

Türkiye dâhil birçok ülkede etkisini gösteren korona virüse (Covid-19) karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Biz bize yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na destekler sürüyor. Toplumun her kesimi tarafından yardımların yapıldığı kampanyaya 5 yaşındaki Asya Şimşek de katıldı. Anaokulu öğrencisi Asya, kumbarasında biriktirdiği 52 lirayı kampanyaya bağışladı.

"Sen maaşını, ben kumbaramı bağışlıyorum"
Çektiği videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen minik Asya, "Cumhurbaşkanım sen maaşını bağışladın, ben de kumbaramı bağışlıyorum. Evde kal Türkiye" ifadelerini kullandı. Minik Asya, kumbarasından çıkardığı paralarla "evde kal" yazarak büyüklerine de çağrıda bulundu.

KIRIKKALE (İHA)

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.