Çiftçilerimizin daima yanındayız 

İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, ‘Çiftçiler Günü’ nedeniyle bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Yılmaz, “Her zaman üreten çiftçimizin yanınızda olmaya üretimini desteklemeye devam edeceğiz. Çiftçilerimize hasadın bol verimin yüksek olduğu bir sezon diliyorum” dedi.

  • Gündem
  • 16 Mayıs 2022
  • 14:45
Çiftçilerimizin daima yanındayız 

TOPRAĞA VERİLEN EMEĞİN ADI 
İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, beraberinde İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürü ve teknik personellerle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde Karaahmetli ve Hasandede Köylerinde ki sebze bahçesi ve seracılık yapan çiftçilerimize ziyarette bulundular.. Müdür Yılmaz, "Yılda bir gün değil her gün emeklerine saygı ve değer verip, yanında olmaya çalıştığımız çiftçilerimizin bugünde yanlarında olup toprağa vermiş oldukları emeğin aşamalarını yerinde görmek ve İl Müdürlüğümüz olarak her türlü konuda bilgilendirerek, uygulamalı olarak anlatmak ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz konular uzerinde istişare ederek katkı sağlamak amacıyla sizlerin yanındayız. “


ÇALIŞARAK ÜRETİM YAPIYORSUNUZ 
“Bu vesile ile öncelikle, İnsanlığın en temel ihtiyaçlarının başında gelen sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimin sağlanması için tarlasında, serasında ve ahırında durmadan çalışan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyorum. Bu bereketli topraklardaki güçlü ve güzel yarınlarımız sizlerin eseri olacaktır. Özellikle tüm dünyada gıda kıtlığının yaşandığı bu dönemde sizler emek vererek, çalışarak üretim yapmaya devam ediyorsunuz. Bu emekleriniz ve çabalarınız da bizleri çok mutlu ediyor. Bizler de her zaman üreten çiftçimizin yanınızda olmaya üretimini desteklemeye devam edeceğiz. Çiftçilerimize hasadın bol verimin yüksek olduğu bir sezon diliyorum." dedi.


Haber: Burak Çalışkan 


 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

65790

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER