Cezaevlerinde aşılama başladı

Cezaevlerinde aşılama başladı

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülere koronavirüs aşısı yapılmaya başlandığını açıkladı.

  • Kategori : Gündem
  • 19 Şubat 2021 Cuma
  • 11:28

5 MİLYON BARAJI GEÇİLDİ
Türkiye’de öncelikli grup olan sağlık çalışanlarının ardından riskli grupta bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar aşılanmaya başlamıştı. 5 milyon barajının geçilmesinin ardından ise ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerde aşılanmaya başladı. 

DIŞIRIYLA TEMAS ASGARİ DÜZEYE İNDİRİLDİ
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Ülke genelinde bulunan 372 ceza infaz kurumunda, personellerin gayreti sayesinde içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye olan temaslar asgari düzeye indirildi. Bu sayede salgın kontrol altında tutulabildi. Ancak, ürün tedariki, hastane ve duruşma sevkleri gibi zorunlu nedenler dışarıyla olan teması tamamen ortadan kaldırmamızın önüne geçti.” İfadelerine yer verildi.

372 CEZA İNFAZ KURUMUNUN 55’İNDE POZİTİF VAKA BULUNDU
Öte yandan cezaevlerindeki vaka sayısını açıklayan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, “Ülke genelinde bulunan 372 ceza infaz kurumunun 55’inde pozitif vaka görüldü. Bu 55 ceza infaz kurumundaki toplam vaka sayısı 240. Bu tutuklu ve hükümlülerden 2’si yoğun bakımda olmak üzere 33’ünün Sağlık Bakanlığı tedavi algoritması çerçevesinde, hastanede yatırılarak tedavilerine devam edilmektedir. Testi pozitif çıkan tüm tutuklu/hükümlülerin genel sağlık durumları iyidir.” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?