Çetin: “Öğretmenlerimiz anne-babamız kadar değerlidir”

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırıkkale Şube Başkanı Ahmet Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Çetin, “Kültürümüzde ve bakış açımızda öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir” dedi.

  • Gündem
  • 24 Kasım 2022
  • 11:01
Çetin: “Öğretmenlerimiz anne-babamız kadar değerlidir”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN 
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Çetin, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerin günün kutladığını hatırlattı. 

ONURLU VE GURUR VERİCİ BİR MESLEK 
Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük payın kuşkusuz öğretmenlere ait olacağını vurgulayan Çetin, “Kültürümüzde ve bakış açımızda öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir kültüre sahibiz. Öğretmenlik dünyanın en eski mesleklerinden biridir ve insanın eğitiminde en önemli destekleyici unsur öğretmendir.” 

GELİŞİMİNİN DESTEKLENME SÜRECİDİR
“Öğretmene yüklenen anlam ve ondan beklenenler toplumun kültürel değerleriyle birebir ilişkilidir. Öğretmen, ahlaki ve kültürel bir modeldir. Öğretmenlerin eğitimin amacını doğru anlayabilmeleri için insan yaşamının amacının ne olduğunu anlamaları gerekmektedir. Çünkü eğitim insanın insani olarak gelişiminin desteklenme sürecidir. Bütün öğretmenlerimize başarılar dilerim. Bu anlamlı gün vesilesiyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk eğitim sistemine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Gazetekale’den Sümer’e hayırlı olsun ziyareti 

İlginizi Çekebilir

Metruk binada çıkan yangın söndürüldü

İlginizi Çekebilir

Bariyerlere çarpan otomobildeki 3 kişi yaralandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94592

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER