Çelebi’ye entegre sağlık tesisi yapılıyor 

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden ve tamamlandığında içerisinde TSM, 1-2 hekimli ASM ve 112 ASHİ’nin bulunacağı Entegre Sağlık Merkezi inşaatında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

  • Sağlık
  • 15 Eylül 2023
  • 17:48
Çelebi’ye entegre sağlık tesisi yapılıyor 

PERSONELLERLE SOHBET ETTİ 
Ağırtaş, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden sağlık tesisimize yapmış olduğu inceleme ziyaretlerine ilk olarak görevli personeli ziyaret ederek başladı. Mevcutta hizmette bulunan İlçe Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personeli ziyaret eden Ağırtaş, burada bir süre tüm personel ile sohbet etti.

ÖNEMLİ BİR DEĞER KATACAK 
Ağırtaş, daha sonra Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir’i makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlık durumu ve sağlık alanında yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ardından yakın zamanda tamamlanması planlanan sağlık tesisi inşaatına geçen Ağırtaş ve Erdemir, burada sağlık merkezi yüklenici firmanın sorumlularından bilgiler aldı. İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Ağırtaş ve Erdemir, inşaatın tamamlanması ile birlikte tesisin ilçeye sağlık açısından önemli değeler katacağını belirtti.

12 MLYON TL’YE TAMAMLANACAK 
Ağırtaş, 2 bin 933 metrekare arsa alana sahip tesisin yakın zamanda teslim edilmesinin planlandığını açıkladı. 12 Milyon 443 Bin TL’ye tamamlanacak. 1200 metrekare kapalı alana sahip binanın içerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunduğunu belirten Ağırtaş, tesisin tamamlanması ile birlikte vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verileceğini ifade etti.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Miniklerden anlamlı ziyaret 

İlginizi Çekebilir

3 milyon insan obeziteden hayatını kaybetti!

İlginizi Çekebilir

Trafik kazalarında 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

73329

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER