Can: “Kırıkkale’de en sevilmeyen siyasetçi benim.”

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Redaktör TV’nin yayınına konuk oldu. Beş dönemdir Kırıkkale’de milletvekilliği görevini yürüten Can, Ankara’dan aday adayı olduğunu açıkladı.

  • Siyaset
  • 27 Mart 2023
  • 17:21

KIRIKKALE’NİN EN UZUN SÜRELİ VEKİLİ
22. 24. 25. 26. 27. dönem Kırıkkale Milletvekilliği görevlerini yürüten Ramazan Can, siyasi geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kırıkkale’de 5 dönem milletvekilliği yaparak, Kırıkkale siyaset tarihinin en uzun vekillik görevini üstlenen Av. Ramazan Can, Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunu yaptığını açıkladı.

“KIRIKKALE BİZDEN YORULDU”
Redaktör TV stüdyolarında canlı olarak yayınlanan Ramazan Özel Programı’na katılan Milletvekili Ramazan Can, Gazeteci İbrahim Gökdemir’in sorularını yanıtladı. Kırıkkale’nin kendisinden yorulduğunu ifade eden Milletvekili Ramazan Can yaptığı açıklamada; "Kırıkkale küçük bir vilayet. Küçük bir vilayette yaklaşık 1997'den bu tarafa aktif ve profesyonel şekilde siyasetin içerisindeyim ben. 2001'den itibaren il başkanı, 2002'den itibaren de milletvekili olarak sıralayabiliriz. Küçük vilayette yüz yıpranması, isim yıpranması gayet doğal. Beş dönem aday oluyorsun milletin önüne çıkıyorsun. Temayüllere girmiş listeye konmuş konmamış bir mücadele etmişsin seçilmişsin. Vatandaşın işi için koşturmuşsun yaptıkların var, yapamadıkların var. Bu bir süreç, bu süreç insanı yıpratıyor. Yıpratmaması mümkün değil. Ve bir de hep iktidar milletvekili olarak. Dolayısıyla sizlerden her alanda talepler var. TBMM'de işler var. Bütün bu yoğun işlerin arasında yıpranmıyorum diyen yalan söyler. Biz de dedik ki, beş dönem Kırıkkale'den milletvekili olduk. Allah razı olsun bizi en iyi yerlere getirdiler. Biz de onları en iyi yere getirme noktasında bir yerlere getirdik. Fakat bu mimaride Kırıkkale bizden yoruldu. Bu durumu içten ve samimi şekilde söyleyebilirim.” dedi.

“EN SEVİLMEYEN SİYASETÇİ BENİM”
Siyasetin doğasında yıpranmanın olduğunu belirten Can, “Kırıkkale’de şuan siyaset anlamında en sevilmeyen anketi yapılsa ilk birde olurum bunu söyleyebilirim. Bu siyasette var, siyasetin doğasında var bu yıpranıyorsun. Çok güzel yatırımlar yaptık ve yatırımları da taçlandırdı. 3 buçuk sene sonra Kırıkkale’nin kuruluşuna vesile olan MKE üzerine yatırımlar yaptık. Jandarma, Roket-San bunlara yatırımlar yaptık. Kırıkkale, 1989 yılında il olmuş ama sadece tabelasını aşmışız. Kuranlardan Allah razı olsun. Ama vilayet olması sürecinde şehir kimliğinin oluşması kolay işler değil. Bir süreç içerisinde oluyor. 20-25 yıl süreci bunlara harcadık, buna çalıştık ve bunu da başardık. Yıpranmanız doğaldır.” ifadelerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir

Can; "Bir dahaki dönemde aday olmayacağım"

İlginizi Çekebilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu: "Masada ve diplomaside öncü lider bir Türkiye var"

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi, tam bana göre festivaline katılacak

İlhan Yüksel
Utanmaz adam artık ben yokum demiştin koltuk ve para çok tatlı geldi değilmi bu ankara sana oy verirse o ankarayada yazıklar olsun gerçi bekir bozdağ varken sen yine çıkarsın aldigin maaşlarda koltukta sana haram olsun ne yaptın kırıkkale ye birde küçük il diyodun küçük il olabiliriz ama kırıkkale linin kocaman yüreği var bunuda böyle bil

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

45956

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER