Büyükavşar Köyü karantinaya alındı

Büyükavşar Köyü karantinaya alındı

Kırıkkale’nin Delice ilçesi Büyükavşar Köyü, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 08 Nisan 2020 Çarşamba
  • 00:10

Kırıkkale’nin Delice ilçesi Büyükavşar Köyü, bu gece 24.00’ten itibaren karantina altına alındı. Köye giriş ve çıkışlar Kırıkkale Valiliği tarafından yasaklandı. 

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca koronavirüs salgını nedeniyle alınan ek kararlar doğrultusunda, Delice ilçesi Büyükavşar Köyünün ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Delice İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunun 07/04/2020 tarih ve 07 sayılı kararı gereğince; Bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yapılan mücadele kapsamında tedbir amaçlı olarak İlimiz Delice ilçesine bağlı Büyükavşar Köyünün, 08.04.2020 tarihi saat 00:00 itibariyle ikinci değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına karar verilmiştir. İlimizde bulunan veya il dışından gelen kıymetli hemşehrilerimiz; lütfen evde kalalım! Bu sadece kendi sağlığımız için değil; belki bizlerin sebep olduğu virüs yayılımı sebebiyle hayatını tehlikeye atabileceğimiz insanlar için de önemli. Söz konusu insan hayatı. Lütfen bu hususta davranışlarımızın kanunlarla, kurallarla belirlendiğini unutmadan; bu hususun vicdani, insani, ahlaki sorumluluk ve mesuliyetini taşıyalım.” 


 

Gazetekale.com Haber Merkezi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.