Başkan Saygılı'dan, Özgür Özel'e karşılık  "Aklı Ortaçağ'da kalanlar, Kuran'ı algılayamazlar"

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, TBMM'de yaptığı konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 4-6 yaş Kuran kurslarını eleştirerek, Diyanet'e yönelik "Orta çağ zihniyeti" ifadesini kullanmıştı. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygıl

  • Siyaset
  • 30 Aralık 2021
  • 20:47
Başkan Saygılı'dan, Özgür Özel'e karşılık  "Aklı Ortaçağ'da kalanlar, Kuran'ı algılayamazlar"

"BİLİM'İN 'B'Sİ YOK"
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada; "Eğitimde birlik var, Tevhidi Tedrisat Kanunu  var. Diyanet eğitim kurumları kuruyor, eğitim birimleri kuruyor. Okul öncesi eğitim birimi. Okul öncesi eğitim diyanetin işi mi, milli eğitimin işi mi? Sübyan mekteplerini kurmuşlar, kurumsallaştırmaya, kalıcılaştırmaya, zorunlu yapmaya çalışıyorlar. Orada bilimin 'b'si yok , fiziğin 'f'si, matematiğin 'm'si de olmuyor üniversiteye gidince.  Bir orta çağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu cumhuriyete faydası var, ne bu millete faydası var, ne anayasaya uygunluğu var." ifadelerini kullanarak, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 4-6 yaş Kuran kurslarını eleştirmişti. 
 

"AKLI ORTA ÇAĞDA KALANLAR, KURAN'IN ÇAĞLARI AŞAN IŞIĞINI ALGILAYAMAZLAR"
Yapılan konuşmanın ardından, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Özgür Özel'e sosyal medya hesabından paylaştığı video ile karşılık verdi. Bir kız çocuğunun Kuran okuduğu, kendisinin de çocuğu dinlediği ve sonrasında küçük kızı alnından öptüğü anların görüntüsünü paylaşan Başkan Saygılı, "Aklı orta çağda kalanlar, Kuran'ın çağları aşan ışığını algılayamazlar" dedi.
 

İlginizi Çekebilir

Saygılı’dan yeni yıl mesajı

İlginizi Çekebilir

 Kırıkkale'ye yeni spor salonu yapılacak

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale için önemli çalışmalar yapılıyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

44464

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER