Başkan Saygılı, yeni mezarlık alanında çalışmaları inceledi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bir süre önce başlanılan Yeni Mezarlık Alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

  • Gündem
  • 15 Nisan 2022
  • 13:01
Başkan Saygılı, yeni mezarlık alanında çalışmaları inceledi

HASSASİYET İLE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kırıkkale Belediyesi tarafından başlatılan Yeni Şehir Mezarlığı çalışmalarında kaba inşaatlar tamamlanarak çevre düzenlemesine geçildi. Çevre yolu üstünde yapılan Yeni Şehir Mezarlığında yürütülen inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yeni Şehir Mezarlığında çalışmalarını hassasiyetle sürdüğünü belirtti.

YÜZDE 80’LİK KISMI TAMAMLANDI

Kısa süre önce Yeni Şehir Mezarlığında başlanılan çalışmaların planlı bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ Kırıkkale’miz gelişiyor, büyüyor ve güzelleşiyor. Şehrimizin buna paralel olarakta ihtiyaçları değişiyor. Şehrimizde bulunan mezarlık alanlarının kapasitesinin dolması nedeniyle başlattığımız Yeni Şehir Mezarlığımızın çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmaların yüzde 80’lik kısmı tamamlanmış durumda. Verdiğimiz söz gibi zamanında inşallah bitirilmesini sağlayacağız” ifadesini kullandı.

 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Yeni Şehir Mezarlığının, Kırıkkale’nin kaba inşaatının büyük ölçüde tamamladığı, çevre düzenlemesine ve ara yolların parke çalışmalarının devam ettiğini belirten Saygılı “Mezarlığımızda çevre düzenlemesini de önemsiyor ve o konuda da şehrimize yakışır bir konuma getirmeye özen gösteriyoruz” Yeni Şehir Mezarlığının içerisinde cami, taziye evi, sosyal donatılar, oto park alanı bulunacak. Mezarlıkta isteyenlere parsel olarak satış gerçekleştirilecek.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Belediye serası, ekonomik tasarruf sağlıyor

İlginizi Çekebilir

Burası makam değil, halkın bize emaneti

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi filosuna 45 yeni araç

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

65657

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER