Başkan Saygılı, yeni mezarlık alanında çalışmaları inceledi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bir süre önce başlanılan Yeni Mezarlık Alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

  • Gündem
  • 15 Nisan 2022
  • 13:01
Başkan Saygılı, yeni mezarlık alanında çalışmaları inceledi

HASSASİYET İLE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kırıkkale Belediyesi tarafından başlatılan Yeni Şehir Mezarlığı çalışmalarında kaba inşaatlar tamamlanarak çevre düzenlemesine geçildi. Çevre yolu üstünde yapılan Yeni Şehir Mezarlığında yürütülen inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yeni Şehir Mezarlığında çalışmalarını hassasiyetle sürdüğünü belirtti.

YÜZDE 80’LİK KISMI TAMAMLANDI

Kısa süre önce Yeni Şehir Mezarlığında başlanılan çalışmaların planlı bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ Kırıkkale’miz gelişiyor, büyüyor ve güzelleşiyor. Şehrimizin buna paralel olarakta ihtiyaçları değişiyor. Şehrimizde bulunan mezarlık alanlarının kapasitesinin dolması nedeniyle başlattığımız Yeni Şehir Mezarlığımızın çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmaların yüzde 80’lik kısmı tamamlanmış durumda. Verdiğimiz söz gibi zamanında inşallah bitirilmesini sağlayacağız” ifadesini kullandı.

 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Yeni Şehir Mezarlığının, Kırıkkale’nin kaba inşaatının büyük ölçüde tamamladığı, çevre düzenlemesine ve ara yolların parke çalışmalarının devam ettiğini belirten Saygılı “Mezarlığımızda çevre düzenlemesini de önemsiyor ve o konuda da şehrimize yakışır bir konuma getirmeye özen gösteriyoruz” Yeni Şehir Mezarlığının içerisinde cami, taziye evi, sosyal donatılar, oto park alanı bulunacak. Mezarlıkta isteyenlere parsel olarak satış gerçekleştirilecek.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Vatana ebediyen sahip çıkacağız 

İlginizi Çekebilir

Saygılı: “20 yılda reform niteliğinde yatırımlar yapıldı”

İlginizi Çekebilir

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92989

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER