Banliyö seferler yeniden başlamalı 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Kırıkkale-Ankara arası banliyö tren seferlerinin başlamasını istedi. 

  • Siyaset
  • 01 Haziran 2022
  • 16:57
Banliyö seferler yeniden başlamalı 

HEMŞEHRİLERİMİZ MAĞDUR OLUYOR
Milletvekili Öztürk TBMM’deki konuşmasında Ankara-Kırıkkale arası banliyö seferlerinin önemine değinerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Seçim bölgem Kırıkkale; 43 vilayetin geçiş güzergâhında olup karayolu trafiği özellikle sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun olmaktadır. Karayolu ulaşımını maddi olarak karşılayamayan veya tren yolu güzergâhına yakın oturan çok sayıda hemşehrimiz, uzun süreden bu yana Ankara-Kırıkkale banliyö seferleri yapılmamasından dolayı mağduriyet yaşamaktadırlar. Halen ilimizden geçen Doğu Ekspresi ve Güneydoğu ekspresi ile Ankara’ya gidilse de, bu seferler minimum dört saat rötar yapmaktadır, insanlarımız işlerine geç kalmaktadırlar. Çok sayıda vatandaşımızın Ankara’da çalıştığı ve günübirlik Ankara’ya gidip geldiği düşünüldüğünde konunun ehemmiyeti daha açık ortaya çıkmaktadır.” diyerek, seferlerin yeniden gözden geçirilmesini istedi. 


KIRIKKALE-ANKARA ARASI BANLİYÖ SEFERLERİ BAŞLASIN 
MHP’li Öztürk; TBMM’de konuyu yakından takip ettiğini vurgulayarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerine seslenerek; “Mesai saatleri de dikkate alınarak, Kırıkkale-Ankara ve Ankara-Kırıkkale hattı olarak banliyö tren seferlerinin yeniden başlatılması çok büyük bir ihtiyaca cevap verecektir.” dedi. 


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkaleli esnaflar MHP’nin çağrısına kayıtsız kalmadı; ürün fiyatlarını düşürdü

İlginizi Çekebilir

Öztürk, esnafın sesi oldu

İlginizi Çekebilir

Öztürk; “Bir elimiz bir kulağımız her daim Kırıkkale’de”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92727

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER