Baloğlu’ndan, Türkyılmaz açıklaması: “Önce devlete sonra şahsa yapılmış bir saldırı”

Baloğlu’ndan, Türkyılmaz açıklaması: “Önce devlete sonra şahsa yapılmış bir saldırı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a yönelik gerçekleştirilen darp girişimi hakkında açıklamalarda bulundu. Baloğlu, “Bu ülkenin tek bir mihenk taşına dokunanın, bir dalını kıranın, ağacını kökünden sökmekte boynumuzun borcudur.” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 08 Şubat 2021 Pazartesi
  • 10:18

DÜN AKŞAM SALDIRIYA UĞRAMIŞTI
Dün akşam saatlerinde Yahşihan ilçesinin Hacıbey Mahallesinde kimliği belirsiz bir kişi, yürüyüş yaptığı sırada Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a saldırmış ve Türkyılmaz’ı vücudunun çeşitli yerlerinden yaralamıştı. Yaşanan olay üzerine MHP’li Başkan Türkyılmaz, kendi imkanları ile hastaneye gitmiş ve burada tedavi altına alınmıştı. Daha sonra olaya ilişkin açıklamada bulunan Türkyılmaz, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtmiş ve bir günlük dinlenmenin ardından görevinin başına döneceğini belirtmişti.

“ÖNCE DEVLETE, SONRA ŞAHSA YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR”
Bugün bir açıklama da MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu’ndan geldi. Başkan Türkyılmaz’a geçmiş olsun dileklerini ileten Baloğlu, “Önce devlete, sonra şahsa yapılmış bir saldırıdır.” dedi. Ayrıca, MHP teşkilatının Başkan Türkyılmaz’ın yanında olduğunu belirten Baloğlu, “Hatası olanlar, yanlışa düşenler, gaza gelenler varsa Gelip muhatabından özür dilesinler. Affetmek büyüklüktür.” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK DURUMU GAYET İYİ”
“MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Dün Akşam saatlerinde Yahşihan Belediye Başkanımız Sayın Osman Türkyılmaz’a yürüyüş yaptığı esnada Şuan için kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp girişiminde bulunulmuştur. Başkan beyin sağlık durumu gayet iyidir.” 

“KAYGIMIZ TÜRKYILMAZ’IN SİNDİRİLMEYE ÇALIŞILMASIDIR”
“Öncelikle temennimiz bu olayın münferit gelişen plansız bir durum olmasıdır. Kaygımız ve endişemiz ise belediye başkanı seçildiği günden beri harıl harıl çalışan, hiç bir kişiye menfaat sağlamadan mücadele eden, tüm Yahşihan’ı tekrar inşa etmek ve verdiği sözleri yerine getirmek için yürekten çalışan Sayın Türkyılmaz’ın sindirilmeye çalışılmasıdır. 
Yahşihan belediye Başkanı bir kamu görevini ifa etmektedir. Bu esnada yapılan her türlü müdahale Önce Devlete sonra Şahsa yapılmış sayılır. Kolluk kuvvetlerimizin gereken çalışmayı titizlikle yapıp failinin ivedi şekilde tespit edilmesini arzu ediyoruz. 
Seçildiği ilk günden beri gayrimeşru yapılanmaya karşı mücadele eden, bana devletim yeter diyen ve mücadele etmeye devam edecek olan Sayın Belediye başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” 

“HATASI OLANLAR, GAZA GELENLER VARSA GELİP ÖZÜR DİLESİNLER”
“Unutulmaması ve kulaklara küpe olması gereken bir konuyu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.  Kurulduğu günden beri Türk Milleti için canını seve seve veren, ömrünü bu uğurda harcayan bir davanın partisidir Milliyetçi Hareket Partisi. Dün Bugün ve Yarın tüm terör oluşumlarının karşında dimdik durduk, duruyoruz ve durmaya devam edeceğiz. Sadece Belediye Başkanımız değil, bu davanın, bu ülkenin tek bir mihenk taşına dokunanın, bir dalını kıranın, ağacını kökünden sökmekte boynumuzun borcudur. Minicik mafya özentileri, muhabbet tellalları, 100 promilden sonra Aslan kesilen kedicikler ve onları kışkırtma çabası içinde olan adam görünümlü ürkekler bizim muhatabımız bile olamazlar.  MHP Teşkilatları Başta Yahşihan Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz olmak üzere tüm seçilmişlerinin dimdik yanındadır.  Hatası olanlar, yanlışa düşenler, gaza gelenler varsa Gelip muhatabından özür dilesinler. Affetmek büyüklüktür. Tekrar Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz’a geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu tür olaylarının bir daha hiç yaşanmamasını temenni ederim.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.