Baloğlu’ndan ‘Muhasebeciler Günü’ kutlaması

Baloğlu’ndan ‘Muhasebeciler Günü’ kutlaması

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Baloğlu, yayınladığı mesajında, “Muhasebeciler olarak ülkemize değer katacak ve yarınları umutla şekillendireceğiz.” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 01 Mart 2021 Pazartesi
  • 10:05

GAZETEKALE.COM / HABER MERKEZİ

“İŞ DÜNYASINA SUNDUĞU DEĞER VE FAYDA”
Muhasebecilerin iş dünyasına fayda sağladığını ve değer kattığını ifade eden MHP İl Başkanı Baloğlu, “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. 1 Mart Muhasebeciler günü, özel bir gün olmasından öte, ülkemizde mesleğin başlangıç tarihlerinden biridir. 1 Mart 1989 tarihi, 3568 Sayılı Meslek Yasasının TBMM Genel Kuruluna sevk edildiği tarihtir. Mesleğin yasalarla adının koyulduğu gündür.” dedi.

“MODERN ÇAĞIN BİLGİNLERİ MUHASEBECİLER”
Muhasebeciler tarafından hazırlanan raporlarla; ekonominin daha güçlü geliştiğine ve iş dünyasının küresel dünyayla yerini daha da güçlendirdiğine dikkat çeken Baloğlu sözlerine şöyle devam etti; “13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı Meslek Yasası ile 110 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir, ülke genelinde faaliyet göstermektedir. Değerli bir üstadımız  “  Modern Çağın Bilginleri Muhasebecilerdir. ” demişti. Tabi ömrü mücadele ve bu mesleğe adanmışlık ile geçmiş uzunca bir yaşamın sonunda imbikten süzülerek dökülen birikimin söze gelişinden başka bir şey değildi anlatmak istediği. Bizler  muhasebeciler, mali müşavirler; ülke ekonomisinin her  şeyini  kayıt  altına  almaktayız. Her  şeyi  özün  önceliği  ve  sosyal  sorumluluk ilkelerine göre raporlamakta ve bu ülkenin verilerini beyannameler aracılığı ile kamu kurumlarına objektif olarak ileterek ülkemiz ve işletmelerimizin geleceği için çalışmaktayız. Hazırladığımız raporlarla, bir paydaş olarak ekonomimizin daha güçlü gelişmesine ve iş dünyasının küresel dünyayla yerini güçlendirmesine katkı sunuyoruz. Dinamik ve hızla gelişen, çeşitlenen dünya ekonomisinde mesleğimiz konularına giren yasaların ve meslek yasamızın günümüze uyum sağlamasında aksaklıklar yaşanmaktadır. Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak çağdaş dünyadaki ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri izliyor; yapıcı görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Çözüm sunmaya yönelik bir bakış açısı ile mesleğimize dair aşağıda belirtilen önemli sorunları gündeme getiriyoruz. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik Mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Aramızdan ayrılan, ebediyete intikal eden bütün meslektaşlarımızı bugün vesilesi ile rahmetle anıyorum. Bu onurlu mesleğin üyesi, tüm meslektaşlarımın, stajyerlerimizin, muhasebe çalışanlarının 1-7 Mart Muhasebe Haftasını kutluyorum.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.