Baloğlu’ndan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ mesajı

Baloğlu’ndan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Baloğlu mesajında, “Öğretmen; öğrencileri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, gerektiğinde bir anne şefkati, gerektiğinde bir baba merhameti gösterebilendir.” dedi. 

  • Kategori : Gündem
  • 23 Kasım 2020 Pazartesi
  • 13:04

“PEYGAMBERİMİZİN MESLEĞİDİR ÖĞRETMENLİK”
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Türkiye’de her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Baloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “24 Kasım 1928 Millet Mekteplerinin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Baş Öğretmenliğe kabul tarihidir. 1981 yılından itibaren de her yıl ‘’ 24 Kasım Öğretmenler Günü ‘’ olarak kutlanmaktadır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ‘ de mesleği sayılan bu kutsal meslek hangi yaşta olursak olalım saygıyı sevgiyi hak eden bir meslektir.”

“ONLAR İÇİN BİR İŞ DEĞİL, GÖNÜL MESELESİDİR”
“Bizlere öğrettikleri ile aslında benliğimizi oluşturan, her sözü ile yüreğimize sevgi tohumları eken öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız. Öğretmenlerimiz görevlerine giderken işe gidiyorum demezler. Okula gidiyorum derler. Çünkü onlar için bir iş değil, bir gönül meseledir eğitim. Belki de kendi canından olmayan birini, canından olan kadar seven bir başka kimse daha yoktur dünyada.”

“GEREKTİĞİNDE BİR ANNE GİBİ ŞEFKATLİ, BİR BABA GİBİ MERHAMETLİ” 
“Öğretmenlerimiz ülkemizin aydınlık geleceğine ışık tutan neferleridir. Öğretmenlerimiz bilgi ordumuzun komutanları, öğrencileri ise bu ordunun askerleridir. Gizli bir gönül bağı vardır bu orduda. Kaç yaşına gelirsek gelelim, bu bağ ile ulaşırız gönüllerine. Öğretmen; öğrencileri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, gerektiğinde bir anne şefkati, gerektiğinde bir baba merhameti gösterebilendir.  Karşılıksız sever öğrencilerini. Bundan dolayı ülkemizin geleceği onların elinde karşılıksız şekillenmektedir.”

“ÖĞRETMENLERİMİZ EVLERİNİ DERSLİKLERE DÖNÜŞTÜRDÜLER”
“Hepimizin yakından takip ettiği ve dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde Öğretmenlerimiz evlerinin her bir köşesini dersliklere dönüştürmüşlerdir. Uzaktan eğitim sürecinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış, yüz yüze eğitimin başlamasına en çok sevinen olmuşlardır. Bu süreçte oluşabilecek bulaşma risklerini göz ardı etmişler ayrıca kendilerinden daha çok öğrencilerinin sağlığı için tedbirleri en ince hassasiyetle almışlardır.”

“EMEKLERİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR”
“Öğretmenlerimizin emeği göz ardı edilmemelidir. Göstermiş oldukları fedakârlık karşılıksız kalmamalıdır. Bundan dolayı öğretmenlerimize ek ders ücretlerinin verilmesi yerinde bir karardır. Milli Eğitim Bakanlığımızın bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Vekil maaşlarını, öğretmen maaşlarına göre belirleyen kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar öncesinden öğretmene verdiği değerin bugünde aynı hassasiyetle devam ettirilmesi gerekmektedir.” 

“HEM BUGÜNÜN HEM DE YARININ MİMARLARIDIR” 
“24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ne kadar coşkulu kutlasak azdır. Onlara olan sevgi ve saygımızı ne kadar abartsak o kadar yetersizdir. Çünkü onlar ülkemizin hem bugününün hem de yarınının mimarlarıdır. Bu yıl da pandemi sürecinde olmamız sebebi ile kutlamalardan uzak kalsak da gönüllerimiz bir ve öğretmenlerimizledir. Bu duygu ve düşüncelerle Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarız.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.