Baloğlu, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl hedeflerine olan yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.”

Baloğlu, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl hedeflerine olan yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.”

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle  mesaj yayımladı. Baloğlu yayımladığı mesajda; “Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

  • Kategori : Gündem
  • 28 Ekim 2021 Perşembe
  • 12:35

 “98. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURUNU MİLLETÇE YAŞIYORUZ”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, Kurtuluş Savaşı’nın eşine az rastlanır bir mücadele olduğunu belirten Baloğlu; “ Aziz Milletimizin İstiklal ve istikbali, Mukaddes Vatanımızın birliği ve bütünlüğü yolunda, tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş mücadelesi vererek kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nın hemen ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

“CUMHURİYET; HALKIN HAKKININ HALKA TESLİM EDİLMESİDİR.”
 “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Yürekleri vatan, bayrak sevgisi ve hürriyet aşkıyla çarpan Aziz Milletimizin, her türlü zorluğa rağmen yaşlısı genci, kadını erkeği omuz omuza, sırt sırta topyekûn mücadele ettiği Kurtuluş Savaşımız, her anı eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan bu büyük zaferin ardından, aziz milletimize bırakılmış en büyük emanet olan Cumhuriyet, Devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımdır. Cumhuriyet; halkın hakkının halka teslim edilmesidir. Bu anlayışla milletimizin müreffeh bir yaşam sürmesi için başta biz yöneticiler olmak üzere toplumun her kesiminin, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlarda kurulduğunu, bu toprakları vatan yapan mefkurenin nasıl hayat bulduğunu aklından çıkarmadan çok çalışması gerekiyor.”

“CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100. YIL HEDEFLERİNE OLAN YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SÜRDÜRÜYORUZ.”
 “Bu gün bizlere düşen en büyük vazife, Atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaktır. Bunun içinde kararlı bir şekilde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl hedeflerine olan yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece de hiçbir engel, daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerimin “ Cumhuriyet Bayramı’nı ” en içten dileklerimle kutluyorum. ”  ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.