Bakan Koca’dan, kapanma ile ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan koronavirüs vakaları sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, “Panik havası yok. Yeniden kapanma ve benzeri durumlar olmayacak” dedi.

  • Gündem
  • 19 Temmuz 2022
  • 12:28
Bakan Koca’dan, kapanma ile ilgili açıklama

“HERHANGİ BİR PANİK HAVASI YOK”
Son zamanlarda koronavirüs vakalarında yaşanan artış vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Tam kapanmanın olup olmayacağı ve maske yasağı vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yasakların geri gelmeyeceğini, herhangi bir panik havasının olmadığını belirtti.

“KORONAVİRÜSLE YAŞAMAYI ÖĞRENDİK”
Vaka sayılarının yaklaşık 40 kat arttığını belirten Bakan Koca, “Hastane yükü 3 kat kadar arttı. Ciddi bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Yoğun bakımlarda da bu artışların belirgin ve ciddi olmadığını görüyoruz. Panik havası yok. Yeniden kapanma ve benzeri durumlar olmayacak. Kişisel tedbirlere uyarak artık koronavirüsle yaşamayı öğrendik. Koronavirüs bitti mi? Bitecek mi? Bitmeyecek. Bir Influenza gibi düşünün. Zaten son dönemde de belirtileri grip benzeri seyrediyor. Daha çok boğaz ağrısı, burun akıntısı ve ateşle seyrediyor ve beraberinde de kas ağrılarını görüyoruz. Ama ek hastalığı olanlarda hastaneye yatışa kadar giden sonuçlara sebep olabiliyor. Onun için dikkatli olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Vaka sayıları yükseliyor

İlginizi Çekebilir

Her 4 kişiden 1’i virüse yakalandı 

İlginizi Çekebilir

Bakan Koca: “COVID-19’dan artık korkmayın!”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

76647

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER