Bahşılı ismi resmileşti

Bahşılı ismi resmileşti

Bahşılı ilçesinin “Bahşili” olan ismi Meclis’te yapılan görüşme ile değiştirilirken, konuyla ilgili gelişmeyi duyuran MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez, değişikliğin Resmi Gazete’de yayınlandığını ve yürürlüğe girdiğini söyle

  • Kategori : Gündem
  • 14 Haziran 2019 Cuma
  • 10:40

Bahşılı ilçesinin “Bahşili” olan ismi Meclis’te yapılan görüşme ile değiştirilirken, konuyla ilgili gelişmeyi duyuran MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez, değişikliğin Resmi Gazete’de yayınlandığını ve yürürlüğe girdiğini söyledi.

İLÇENİN İSMİ DEĞİŞTİ

Bahşılı ilçesinin “Bahşılı” olarak kullanılan ismi resmen değişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir süre önce ilçeye yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin tarafından konuyla ilgili olarak sunulan teklif Bakan Soylu’nun girişimi ile TBMM’de görüşüldü. Yapılan oylama ile ilçenin “Bahşili” olan ismi “Bahşılı” olarak değiştirildi. Konuyla ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandığı ve yürürlüğe girmiş oldu. Bu önemli gelişmeyi ilçede daha önce Belediye Başkanlığı da yapan, Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı Mehmet Dönmez duyurdu.

DÖNMEZ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili gelişmeyi duyuran ve açıklamada bulunan MİDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez,“BUGÜNKÜ RESMİ GAZETEDE 7176 SAYILI KANUNUN…  "MADDE 12 – 9/5/1990 tarihli ve 3644 sayılı 130 İlçe Kurulması Hakkında Kanunun 1 inci maddesinin altmış altıncı fıkrası ile Kanuna ekli (66) sayılı listede yer alan “Bahşili” ibareleri “Bahşılı” şeklinde değiştirilmiştir." ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun belediye başkanımıza il başkanımıza milletvekilimize içişleri bakanımıza teşekkür ederiz” dedi. Böylece ilçenin adı artık resmi olarak “Bahşılı” oldu.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.