Avukat, 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi.

Avukat, 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi.

Geçtiğimiz hafta ulusal ve yerel gazetelere konu olan sağlık çalışanına şiddet iddiasında açı geçen Volkan Kurhan ve Ece Kurhan’ın avukatı Gökçe Kaleli olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Mart 2019 Cumartesi
  • 11:47

Geçtiğimiz hafta ulusal ve yerel gazetelere konu olan sağlık çalışanına şiddet iddiasında açı geçen Volkan Kurhan ve Ece Kurhan’ın avukatı Gökçe Kaleli olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Avukat Kaleli, hakikati delillerle izah etme gereği hasıl olduğunu ifade etti.

TEK KUTU İLAÇ VERMEYLE SUÇLADI

Sağlık çalışanına şiddet iddiasında açı geçen Volkan Kurhan ve Ece Kurhan’ın avukatı Gökçe Kaleli yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “13.03.2019 tarihinde medyaya da yansıyan Volkan Kurhan hakkındaki asılsız, mesleki itibarını ve kişilik haklarını olumsuz etkileyen haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, hakikati delillerle izah etme gereği hasıl olmuştur. Olay günü Volkan Kurhan'ın kendisi gibi eczacı eşi Ece Kurhan, Dr. Mehmet Öncel tarafından telefonla aranmış ve adı geçen doktorun azarlar tavırda konuşmasına maruz kalmıştır. Dr. Mehmet Öncel, Ece Kurhan'ın açıklama yapmasına fırsat vermeden reçeteye yazmış olduğu agnucaston adlı ilacı 3 kutu yazdığı halde eczaneden ilacın tek kutu verilmesinden dolayı suçlamış bu uygulamayı Ece Kurhan'a ait eczaneden başka eczanelerde yapılmadığını söylemiştir”

SALDIRIYI BAŞLATAN ÖNCEL’DİR

Kaleli, “SUT protokol hükümlerine göre söz konusu ilacın yalnızca 1 kutusu SGK tarafından karşılanmakta olup. Ece Kurhan da protokole uygun hareket etmiştir.   Bu durumu açıklamak ve doktora bilgi vermek isteyen Volkan Kurhan hastaneye gelmiş ve koridorda bulunan kamera kayıtlarından da anlaşılacağı üzere,    doktorun odasının önünde odanın müsait olmasını beklemiş, akabinde usulüne uygun olarak kapıyı çalıp, müsaade isteyerek odaya girmiştir. İddia edildiği gibi saldırı amacıyla oraya gitmemiştir.   Volkan Kurhan odaya girdikten sonra kendisini tanıtmış ve protokol hükümlerinden bahsederken Dr. Mehmet Öncel "sen bana hesap sormaya mı geldin lan" diyerek ayağa kalkıp Volkan Kurhan'a saldırmaya çalışmıştır. Arbedenin gerçekleştiği yer doktorun makamında oturduğu yer olmayıp, Volkan Kurhan’ın oturduğu misafir koltuğunun bulunduğu yerdir. Arbede esnasında misafir koltuğunun arkasında bulunan dolap devrilerek, camı kırılmıştır. Sunmuş olduğumuz odaya ait fotoğraflardan anlaşıldığı üzere dolap Volkan Kurhan'ın oturduğu koltuğun arkasında bulunmaktadır. Bu da saldırıyı başlatanın Dr. Mehmet Öncel olduğunu göstermektedir”

KIRILAN CAMDAN DOLAYI ELİNDEN YARALANDI

“Doktorun bu eylemi karşısında Volkan Kurhan kendisini savunmak amacı İle Mehmet Önceli itmiş o arbede esnasında, alınan hekim raporlarından da anlaşılacağı üzere hem Volkan Kurhan yaralanmış hem de Dr. Mehmet Öncel'in elinde çizik oluşmuştur.   İddia edildiği gibi ilk saldırı eylemini Volkan Kurhan gerçekleştirmiş olsa idi arbede doktorun makamında gerçekleşirdi. Ayrıca Dr. Mehmet Öncel, emniyet ifadesinde Volkan Kurhan’ın boğazına sarıldığını İddia etmiş olmasın rağmen, Dr. Mehmet Öncel'in çalıştığı ve taraflı olma ihtimali bulunan hekim raporunda dahi boğazında iddia edildiği gibi bir ize rastlanmamıştır. Yine sunmuş olduğumuz raporlar incelendiğinde Dr. Mehmet Öncel’in arbede esnasında devrilen dolabın kırılan camından dolayı elinden yaralandığı görülecektir”

HUKUKİ MÜCADELEMİZ BAŞLAMIŞTIR

“Basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ve çizik olarak değerlendirilebilecek bir yaraya rağmen Dr. Mehmet Öncel'in kameralar karşısına elinden omzuna kadar kolu sargılı olarak çıkması ve basın açıklamasını bu şekilde yaparak kolunda hareket kısıtlılığının olduğunu hassasiyet oluştuğunu beyan etmesi gerçeği yansıtmayıp, kasıtlı olarak iftira atmak amaçlı hareket ettiğini göstermektedir.  Yine meydana gelen olayın 13 Mart tarihinde yaşandığı, Dr. Mehmet Öncel'in basın açıklamasını 14 Mart tarihinde yaptığı, aynı gün hastane içerisinde Tıp Bayramı nedeniyle yapılan tebrik ve kutlamalara ilişkin fotoğraflarda Dr. Mehmet Öncel'in kolundaki sargının bulunmadığı ve fotoğraflar dikkatli incelendiğinde elinde bir yara izinin kalmadığı görülecek olup, yaşanan olayda asıl kabahatli olan Dr. Mehmet Öncel'in kendini olayın mağduru göstermeye çalışarak kendi suçunu bastırmak, ayrıca Volkan Kurhan ve eşi Ece Kurhan'ın ticari itibarını zedelemek adına kötü niyetli ve Show amacı ile yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Olay yargıya intikal etmiş olup hukuki mücadelemiz başlamıştır” dedi.

Kaynak: İl Gazetesi

MEHMET ÖCEL.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.