ASFK koronavirüse karşı tedbirini aldı

ASFK koronavirüse karşı tedbirini aldı

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), yeni tip koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla toplantı düzenledi.

  • Kategori : Gündem
  • 14 Mart 2020 Cumartesi
  • 14:38

KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ALINDI
Dünyayı adeta alarma geçiren koronavirüs salgını futbol müsabakalarını da etkiledi. Bu durum üzerine Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla toplantı düzenledi. Toplantıda maçların seyircisiz oynanması ve birçok müsabakanın iptali yönünde kararlar alındı. Toplantıda alınan kararları 5 maddede açıklayan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez yaptığı açıklamada, “1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.
2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.
3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.
4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.
5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ileriki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu takdirde sizlerle paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Gazetekale.com Haber Merkezi
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.