AK Parti’de temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığınca, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için partilerine başvuran aday adaylarına yönelik teşkilat içinde dijital ortamda temayül yoklaması gerçekleştirildi.

  • Siyaset
  • 27 Mart 2023
  • 11:34
AK Parti’de temayül yoklaması yapıldı

AK PARTİ’NİN BİR GELENEĞİ 
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İl Sağlık Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesi gazetecilere, uygulamanın AK Parti'nin geleneği ve heyecanı olduğunu söyledi. Bugün her ilde 6 binin üzerinde milletvekili aday adaylığı temayül yoklaması yapıldığını aktaran Kılıç, şöyle konuştu: "Kırıkkale'de de bugün aday adayı olmayı tercih eden 34 kişinin temayülünü yapıyoruz. Partinin çeşitli kademelerinde görevli yaklaşık 900 kişi oy kullanacak.” 


KİMLİKLERİNİ GÖSTERİYORLAR
Öncelikle biz burada merkez ve ilçelere göre masalar oluşturduk. Öncelikle buraya gelerek kimliklerini gösteriyorlar. Kendilerine verdiğimiz manyetik okutucu kartla bilgisayarlara giderek, Kırıkkale'de 3 milletvekili adayı için oy kullanabiliyorlar. İki veya bir oy kullanırlarsa geçersiz oluyor ve sistem onları uyarıyor." Temayül yoklamasında Kılıç'ın yanı sıra Denizli Milletvekili Şahin Tin, Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan da hazır bulundu.

Kaynak: AA

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Kaplan: “Bu zor günleri birlikte atlatacağız”

İlginizi Çekebilir

Basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenleme Mecliste

İlginizi Çekebilir

Ak Parti’den Bahşılı çıkarması

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

45768

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER