AK Parti’de ‘Kadın Kolları Başkanlığı’ krizi

Mustafa Kaplan’ın AK Parti Kırıkkale İl Başkanı olmasının ardından, Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök ile yıldızlarının barışmadığı ve ikili arasında anlaşmazlıklar yaşandığı iddia edilmişti. Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök, kendi yönetim kurulu üye

  • Kültür Sanat
  • 11 Haziran 2021
  • 18:16
AK Parti’de ‘Kadın Kolları Başkanlığı’ krizi

YÖNETİCİLERE ŞİKAYET EDİLDİ 
Mustafa Kaplan’ın AK Parti Kırıkkale İl Başkanı olmasının ardından, Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök’ü görevden aldırmaya çalıştığı, hatta farklı isimlere Kadın Kolları Başkanlığı için teklif götürdüğü iddia edilmişti. Kaplan’ın başkanlığa atandığı günden bu yana ikili arasındaki devam eden gerginlik çokça konuşulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Nebahat Erkök, kendi yönetim kurulu üyeleri tarafından AK Parti Genel Merkez yöneticilerine şikayet edildi. 

“ERKÖK İLE KAPLAN ARASINDA UYUM YOK”
Yapılan şikayetin üzerine, AK Parti Kadın Kolları İç Anadolu Bölge Sorumlusu ve MKYK Üyesi Güler Yüksekdağ ve AK Parti Kadın Kolları İl Koordinatörü Sena Aktürk, Kırıkkale’ye geldi. Yüksekdağ ve Aktürk, İl Başkanı Mustafa Kaplan ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret etti. AK Parti İl Binasına yapılan ziyarette, Erkök’ün eski ve yeni yönetim kurulu üyelerinden bazılarının ‘Erkök’le uyum içerisinde olmadıklarını ve Erkök’le il başkanı arasında da uyum sorunu olduğunu’ genel merkez yöneticilerine ilettikleri iddia edildi. Yaşanan tüm bu olaylardan sonra genel merkezin nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu uyandırdı.

Kaynak: Kırıkkale Kuşu
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

52218

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER