Ağırtaş, Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret etti

Ağırtaş, Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret etti

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş, sırası ile Yenimahalle, Yaylacık, Çalılıöz Seyrantepe ile Hürriyet Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan doktor, hemşire ve personelleri ziyaret etti.

  • Kategori : Gündem
  • 20 Şubat 2021 Cumartesi
  • 16:24

AİLE HEKİMLERİ İLE BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU
İlk olarak Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Ağırtaş, burada aile hekimleri Dr. Filiz Öztürk Örsdemir ve Dr. Murat Çağan’dan çalışmaları ve Aile Sağlığı Merkezi’nin fiziki durumu hakkında bilgiler alarak istek ve taleplerini sordu. Yaklaşık yarım saat süren görüşmelerde aile hekimleri kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. Ağırtaş, daha sonra Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi’ne geçerek binanın toplantı salonunda aile hekimleri ile bir araya geldi. Vatandaşların iş ve işlemlerin aksatılmadan yapıldığı ziyarette aile hekimleri Dr. Yusuf Güler, Dr. Ömer Salar, Dr. Gürbüz Akçi, Dr. Abdullah Köksal ve Dr. Mustafa Arıkan Sivaslıoğlu ile yaptıkları görüşmede aşılama hizmetlerinin gidişatını, bu yönde herhangi bir sıkıntı ve sorun olup olmadığını ve vatandaşların aşılamaya olan taleplerinin hangi yönde olduğu gibi konularda Ağırtaş ile bilgi alışverişinde bulundular.

“VATANDAŞLARDAN AŞILAMAYA YOĞUN TALEP VAR”
Ağırtaş’ın bir sonraki ziyaret durağı Çalılıöz Mahallesinde bulunan Seyrantepe Aile Sağlığı Merkezi oldu. Aile hekimlerine 2020 yılında teslim edilerek bölge halkına hizmet vermeye başlayan binayı gezen Ağırtaş, aile hekimi Dr. Orhan Sarıkaya ile görüşerek korona virüs aşılamasının tüm aile sağlığı merkezlerinde olduğu gibi burada da devam ettiğini, vatandaşların aşı olmak için kendilerine yoğun talepleri olduğunu ifade etti. Daha sonra Hürriyet Aile Sağlığı Merkezi’ne geçen Ağırtaş, burada aile hekimleri Dr. Yalçın Şengül, Dr. İhsan Delice, Dr. Osman Deniz, Dr. Yusuf Akay, Uzm. Dr. Luai Ahmad Bulat ve Dr. Yakup Çelik ile görüşerek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu.

“HAFTA SONU DA AŞILAMA YAPILIYOR”
Aşılama konusunda bilgiler veren Ağırtaş, Sağlık Bakanlığı’nın öncelikli risk grubundaki ileri yaşlı kişilerin korana virüs aşısı için randevu almaları gerektiğini aksi taktirde aşılama yapılamayacağını ifade etti. 65 yaş üstü vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Nabız mobil uygulaması ve Alo 182 hattı üzerinden aşı randevusunu alarak ilgili Aile Sağlığı Merkezleri ve hastanelerde aşılarını yaptırabileceklerin ifade eden Ağırtaş, çeşitli nedenlerden dolayı hafta içi randevu alamayan vatandaşların hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanesi’nden randevu alarak aşılarını rahatlıkla yaptırabileceklerini vurguladı.
 

aile sagligi merkezleri ziyaretleri (1).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (2).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (3).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (4).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (5).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (6).jpg aile sagligi merkezleri ziyaretleri (7).jpg

nacomi1505@iconmle.com
Naci Çiçek

Sağlık müdürünün iyi niyetli ve ilgili yaklaşımını kutluyorum .gerçekten aile sağlığı merkezleri pandemi döneminde insanların yoğun uğrak yeri olduğu gibi corona yayılımının da maalesef odağı oldu.Hertürlü eski hizmetlerine devam ederken hastaneye gitmek istemeyen yoğun kalabalıkla da uğraştılar.Buna rağmen şu resimlere bakıyorum da nasıl Doktorlar maske takmazlar neye güveniyorlar??üstelik karşılarındaki koskoca bir ilin sağlık müdürü??bu nasıl örnek olmak hayretler içindeyim


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?