AFAD, yağışlara karşı SMS ile uyardı!

Son genlerde etkisini gösteren sağanak yağışlara karşın AFAD, Kırıkkale’de bulunan vatandaşlara SMS ile uyarı mesajı gönderdi. Mesajda vatandaşların gerekli tedbiri alması gerektiği belirtildi. 

  • 3. Sayfa
  • 03 Haziran 2023
  • 15:19
AFAD, yağışlara karşı SMS ile uyardı!

TEDBİRLİ OLUN UYARISI YAPILDI 
AFAD'dan SMS yoluyla gönderilen mesaj ile Ankaralılara uyarıda bulunuldu. Mesajda, "Bugün ilinizde yerel gök gürültülü sağanağın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Sel, dolu tehlikelerine karşı tedbirli olun." ifadelerine yer verildi. Bugün sabah saatlerinde Ankara'da yoğun yağış nedeniyle su basan bazı alt geçitler trafiğe kapatıldı. Kuvvetli yağış altında ıslanan yavru kedi, hayvanseverler tarafından kurtarılarak sıcak su torbasıyla ısıtıldı


SAĞANAĞIN DURMASINI BEKLEDİ
Kentte sabah saatlerinden itibaren başlayan yağmur, öğle saatlerinde şiddetini artırdı. Kuvvetli yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar ile alt geçitlerde su birikintileri oluştu. Yollarda biriken su nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekerken trafik aksadı. Yağışa cadde ve sokaklarda hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, binaların saçak altında, metro ve otobüs duraklarında sağanağın durmasını bekledi. Cadde ve yollarda biriken suların tahliyesi için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ekipleri çalışma başlattı.

SU BASAN BAZI ALT GEÇİTLER TRAFİĞE KAPATILDI
Ankara-Çankırı ve Ankara-Eskişehir yollarında araç sürücüleri trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Kırıkkale-Ankara Yolu Kayadibi mevkisinde sağanak nedeniyle toprak dolan yol bir süre ulaşıma kapandı. Ekiplerin müdahalesiyle yeniden ulaşıma açılan yolda kısmi su birikintileri oluştu. Eskişehir yolundaki bazı alt geçitler ise trafik polisleri tarafından araç geçişine kapatıldı. Dikmen'in bazı bölgelerinde de sağanak etkili olurken, Öveçler Vadisi sular altında kaldı. Altındağ ilçesinde de öğleden sonra başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Gültepe Mahallesi'nde su birikintilerinde mahsur kalan sokak hayvanları da zor anlar yaşadı.

KURTARILAN YAVRU KEDİ SICAK SU TORBASIYLA ISITILDI
Ankara'daki birçok alt geçitte sağanak nedeniyle su birikintileri oluşurken, Gazi Üniversitesi önündeki alt geçidi su bastı, Balgat alt geçidi ise trafiğe kapandı. Sıhhiye'deki Aksu Kavşağı'na çıkan yollar, biriken su nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bölgedeki bazı iş yerlerini de su bastı. Öte yandan, kuvvetli yağış altında ıslanan yavru kedi ise hayvanseverler tarafından kurtarıldı. Yağış nedeniyle ıslanan yavru kedi, kağıt havluyla kurutulduktan sonra sıcak su torbasıyla ısıtıldı.

Kaynak: AA
 


İlginizi Çekebilir

Hastanelerde ‘çocuk cerrahisi krizi!

İlginizi Çekebilir

İtfaiye personelleri olayda değil, bu kez eğitimde!

İlginizi Çekebilir

Deprem mağduru aileler Kırıkkale’ye ulaştı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

67630

Toplu taşımada büyük kolaylık

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

SIRADAKİ HABERLER