80 yaşındaki Nesibe teyzeden duygulandıran destek

Kırıkkale’de 80 yaşındaki Nesibe Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına 3 bin lira destekte bulundu. Yıldırım, “Devletimize destek veriyorum. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.

  • Gündem
  • 15 Nisan 2020
  • 16:12
80 yaşındaki Nesibe teyzeden duygulandıran destek

Gazetekale.com / Yasemin Can

Türkiye dâhil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüse (Kovid-19) karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Biz bize yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na destekler sürüyor. Toplumun her kesimi tarafından yardımların yapıldığı kampanyaya bir destek de 80 yaşındaki Nesibe Yıldırım’dan geldi. Kırıkkale Valiliği Vefa İletişim ve Koordinasyon Merkezini arayan Yıldırım, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına bağış yapmak için destek istedi. Eve giden ekipler, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde bir süre Nesibe nine ile sohbet ederek hal hatır sordu. Evine gelen AFAD ekiplerine kampanya hesabına yatırılması üzerine 3 bin lira kadar para teslim eden Nesibe Yıldırım, dualarını da eksik etmedi.

"SİZLER SAYESİNDE AYAKTAYIZ"
Devlet sayesinde ayakta durduklarını ifade eden Nesibe Yıldırım, “Sizlerin sayesinde biz ayaktayız, hükumetimizin sayesinde biz ayaktayız. Devletimize destek veriyorum. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. O bize her ay veriyor, biz de bir ay veriyoruz. 3 bin lira vereceğim. Devletimizin sağlığını varlığını sizlerin sağlığını varlığını istiyoruz. Sizlerin sayesinde ayaktayız” dedi.

"BENİ HERKES GÖRSÜN VE YARDIM ETSİN"
Geçmiş tarihlerde koronavirüse benzeyen vakalardan da bahseden 80 yaşındaki Yıldırım, "Çocukluğumuzda olsun büyüklüğümüzde olsun yabancı devletlerde duyardık da Türkiye’de duymazdık. Bu da Allah’tan. Buna ne devletimiz karşı gelebilir, ne millet karşı gelebilir. Sadece Allah karşı gelir. Allah’ımız bir saatte var eder bir saatte de yok eder. Devletimiz insanının ölmesini ister mi? Adamlar canı yürekten çalışıyorlar. Sağlık Bakanlığımız Allah var etsin. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim, dünyalar durdukça dursun. Allah onu başımızdan almasın. Onun iyiliğine de inkar edenleri Allah görür. Biz onun sayesinde ayaktayız. O olmazsa PKK bizi bir günde yok eder. Kırıkkale Valimize de canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah dünyalar durdukça dursunlar. Allah başımızdan onları almasın. Benim televizyona çıkmam şu, herkes beni görsün onlarda devlete yardım etsin. Onun için çıkayım dedim” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66312

Kırıkkale'de tomruk yüklü tırın devrildiği kazada sürücü yaralandı

Yahşihan Belediyesi’nden binlerce kişilik birliktelik yemeği

Kırıkkale’nin konuştuğu çocuk hırsızı Urfa’da yakalandı 

Ultra maraton koşusuna Kırıkkaleli damgası 

Maymun çiçeği nedir?

Anneler yavrusuz kalmasın 

SIRADAKİ HABERLER