40 yıl sonra köylerine dönen çift tarlalarını lavanta bahçesine çevirdi

40 yıl sonra köylerine dönen çift tarlalarını lavanta bahçesine çevirdi

Kırıkkale’de 40 yıl sonra köylerine yerleşen Zübeyde Bozkurt ve Mehmet Bozkurt çifti 12 dönümlük tarlalarını lavanta bahçesine çevirdiler. 

  • Kategori : Gündem
  • 30 Haziran 2020 Salı
  • 19:03

“ARILARIM VARDI, ARILARIM İÇİN YAPTIM”
Kırıkkale’de yaşayan Zübeyde Bozkurt, eşi Mehmet Bozkurt’un emekli olmasının ardından 40 yıl sonra köyüne döndü. Burada eşi ile birlikte arıcılık yapmaya başlayan Bozkurt, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden lavanta yetiştiriciliği kursu aldı. Daha sonra 12 dönümlük tarlalarını lavanta bahçesine çeviren Zübeyde Bozkurt, “Arılarım vardı, arılar için yaptım.” dedi.

“OLMAZ DEDİLER OLDU”
Yaptığı açıklamada, lavantaları çocukları gibi sevdiklerini belirten Zübeyde Bozkurt, "Tarım Müdürlüğü'nün açtığı bir kurs vardı. Kursa gittim, oradan belge aldım. Bu iş kafama yattı, arılarım vardı, arılar için yaptım. Tarım Müdürlüğü ekipleri yardımcı oldu, diktik, çok güzel oldu. Şimdi de hasadı var. Verimliliği çok güzel. Geçen yıl 'olmaz' dediler; ama geçen yıl da oldu. Bu sene daha güzel oldu, inşallah daha iyi olacak." dedi.

Kaynak: DHA
 

lavanta_813.jpg lavanta_2009.jpg lavanta_3239.jpg lavanta_5718.jpg lavanta_7033.jpg

smd_671@hotmail.com
Samed

Oturduğu evin kirasını bile ödemeyen böyle sahtekarları haber yapmayın çok dürüst biriymiş memlekete yararlı bi adammış gibi bide haberlere çıkmış önce gitsin halkına girdiği borcunu ödemediği vatandaşa olan borcunu ödesin işte böyleleri milletin sırtından bişeyler yapıp sonrada iyi bişey yapmış gibi haberlere çıkıyo ve habercilerde şöylelerini haber yapıyo yazıklar olsun


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.