306 kursta 11 bin 400 öğrenci

306 kursta 11 bin 400 öğrenci

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kur’an kurslarını ziyaret etti, Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 10 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 18:46

ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Vali Sezer, İl Müftüsü Şahin Yıldırım ile birlikte ilk olarak Dumlupınar Cami Kur'an Kursunu ziyaret etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Sezer, Kur'an kursu öğreticilerden bilgi aldı.

Programının devamında Kimeski Kur’an Kursu’na ziyaretini gerçekleştiren Vali Sezer, çocuklarla tek tek ilgilenerek bir süre sohbet etti.

GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliğin açılışında konuşan İl Müftüsü Şahin Yıldırım, ilimiz genelinde açılan 306 kursta toplam 11 bin 400 öğrencinin bulunduğunu ifade ederek, çocuklara ve gençlere yönelik olarak yürütülen faaliyetler hakkında bilgi sundu. Programda bir konuşma yapan Vali Sezer ise, her iki Kur’an Kursu personelini yaptıkları güzel çalışmalar ve gösterdikleri gayret nedeniyle tebrik etti.

YATILI HAFIZLIK KURAN KURSU İNŞAATI

Cami derneklerine ve hayırseverlere de, öğrencilere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Kurs öğrencilerine tavsiyelerde de bulunan Vali Sezer, yaz dönemini en iyi şekilde geçirmeleri temennisinde bulundu. Öğrencilerle birlikte öğle yemeğine katılan Vali Sezer, Kurs ziyaretinin ardından İl Müftülüğü Yatılı Hafızlık Kuran Kursu inşaatında incelemelerde bulunarak inşaatın durumu hakkında İl Müftüsü Şahin Yıldırım’dan bilgi aldı.

Kaynak: İl Gazetesi

11 BİN 400.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.