1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları

1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları

Kırıkkale’de 1744 rakımlı Dinek Dağındaki Atlı Safari ve Doğa Parkında kar banyosu yapan atlar renkli görüntüler oluşturdu.

  • Kategori : Gündem
  • 19 Şubat 2021 Cuma
  • 10:26

KIRIKKALE (İHA) - Kırıkkale’de Dinek Dağı’na yağan kar ile birlikte oluşan eşsiz manzara drone ile havadan görüntülendi. Beyaz örtüyle kaplanan 1744 dağda atların yaşadığı eğlenceli dakikalar renkli görüntüler oluşturdu. Turizme kazandırılan Atlı Safari ve Doğa Parkı’nda atlar, karla kaplı alanda gönüllerince koşturdu. Bazıları da kar banyosu yaptı. Daha sonra dağ eteklerinde karda atlı safari yapıldı. Boş vakitlerini Dinek Dağında geçiren vatandaşlar, hafta sonlarında hem ata biniyor hem de karın keyfini yaşıyor.

"Atlar stres atıyor"
Atlı Safari ve Doğa Parkı’nda görevli Muhammet Talha Kireç, “Sabahın erken saatlerinde geliriz. Atlarımızı maneje alırız. Maneje aldıktan sonra atlar geceden biraz stresleniyor biraz. Bu zamanda da kar bekliyorduk. Hava şartları uygun. Atlar için soğukta iyi bir şey. Bileklerine çok iyi geliyor” dedi.

"Vücuttaki pisliği atmak için kar banyosu yapıyor"
Kar banyosunun atlar için iyi geldiğini belirten Kireç, “Kar banyosunu şu amaçla yapıyorlar. Vücudunda çeşitli parazitler oluşuyor. Ahırda yatarken bazen kirlenebiliyorlar. Vücuttaki pisliği atmak için kar banyosu yapıyorlar. Temizlenmek amacıyla aynı zamanda vücutlarına çok iyi geliyor. Hava şartları nedeniyle çok fazla dışarı çıkartmıyoruz. Onlarda hastalanabilir. Kışın çok fazla bırakmıyoruz. Yazında sıkılına kadar bırakıyoruz” ifadesini kullandı.

"Safari turları yapıyoruz"
Kireç, “Atlara ilgili tüm halkımızı gelip binebilir. 5 dakikası 10 lira şeklinde ücretlendirmemiz var. Çok makul bir fiyat. Burada hocalarımız var. İsteğe göre gelip bizden ders alabilirler. Onun dışında safari turları yapıyoruz. Safari yapmanız içinde biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yemleme çok önemli bizim için, yonca ve kaba yem veriyoruz. Atlarımız çok bakımlıdır. Biz de üstesinden geliyoruz” diye konuştu.

1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları 1744 rakımlı Dinek Dağı’nda kar banyosu yapan atların keyifli anları

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?