02.02.2022 tarihinde dünya evine girdiler.

Kırıkkale'de evliliğe ilk adımı atacak çok sayıda çift, nikah tarihlerinin anlamlı ve kolay hatırlanır olması için "02.02.2022"de dünya evine girdi.

  • Gündem
  • 03 Şubat 2022
  • 14:01
02.02.2022 tarihinde dünya evine girdiler.

02.02.2022 TARİHİNDE NİKAH KIYDILAR
Kırıkkale'de aylar öncesinden "02.02.2022" tarihinde nikah kıydırmak için başvuran çiftler, bugün sabah saatlerinden itibaren evlendirme dairelerine gelmeye başladı. Nikah memuru ve şahitlerin huzurunda işlemleri tamamlanan ve evlilik cüzdanını teslim alan çiftler, sonrasında tebrikleri kabul etti. Bu tarihte hayatını birleştirmek isteyen çiftler, yoğunluk oluşturdu. Kırıkkale Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde Arzu (25) ve Azizhan Çakmak (27) çifti de özel tarihte nikah kıymak için başvuranlardan. Attıkları imzalarla dünya evine giren Çakmak çifti, unutulması zor bir tarihte evlendikleri için de mutlu olduklarını söyledi. Çiftlerin mutluluklarına eşlik eden ailelerin heyecanlı oldukları görüldü.

UNUTULMAYACAK BİR TARİH
Unutulmayacak bir tarihe dünya evine girdiklerini belirten Arzu Çakmak, "Kırıkkale’de yaşıyorum. Bugün de mutlu bir günümüz için burada toplandık. Erkekler malum bu özel tarihleri unutabiliyorlar. Böyle özel bir güne geldiği için unutulmayacağını düşünüyorum. 02.02.2022' olması bugünü daha özel kıldı bizim için" dedi.

“BUGÜNÜ ÖZELLİKLE SEÇTİK”
Daha kolay ve hatırlanır bir tarih olması için bugünü seçtiklerini ifade eden Azizhan Çakmak ise, "Nikah tarihine baktığımda '02.02.2022' tarihini gördüğümüzde bize daha anı hatıra kalır diye bugünü özellikle seçtik. Nişanlımın memleketi olduğu için burada yapıyoruz nikahımızı. 15 gün önce evlenme kararı aldık. Bu kararı aldıktan sonra nikah tarihi alma kararı aldık bize hangi tarih uygun olur diye. Tarihe baktığımızda '02.20.2022' tarihini gördük. Bu tarihinde bize özel, daha unutulmaz olacağını düşündüğümüz için bu tarihi seçtik. Geldik ve yerimizi de bulduk" diye konuştu. 

KIRIKKALE (İHA)
 

İlginizi Çekebilir

Değer görmemiş hazine; Keskin

İlginizi Çekebilir

BOZKIR TOPRAĞININ KALESİ

İlginizi Çekebilir

Silahtan çıkan ses, kaybedilen bir nefes 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74246

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER