Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Dostlar Meclisi

Bir sevda bizimkisi, hırsın ve ihtirasın olmadığı, makam, mevki ve rant uğruna onur ve hasiyetin ayaklar altına alınmadığı. Bir sevda bizimkisi ötekileştirmemin yaşanmadı, insanların gruplara sokulmadığı, düşüncelerinden dolayı aşağılanmadı, insanların düşünce ve fikirlerini rahatlıkla ifade edebildiği. Bir sevda bizimkisi mevkilerinden ötürü insanlara ayrıcalıkların tanınmadığı.

 

İşte böyle bir sevda bizimkisi, haklının yanında, haklının hakkını savunabilme haksızın karşısında haksızlığını haykırabilme ve dik duruş sergileyebilme adına Garibin, gurabanın, fakirin, yetimin, kimsesizin kimsesi olma adına verilen bir mücadele İşte böyle bir sevda bizimkisi.

 

İnsanları peşlerinden koşturmadan insan peşinde koşmayı şiyar edinen, emeği ile insanlara hizmeti Yaradana hizmet sayan, bir insanın sıkıntısının giderilmesinde kendi sıkıntılarının ortadan kalkacağı inancını yaşam felsefesi kabul etmiş bir topluluk İşte böyle bir sevda bizimkisi.

 

Toplumumuzda bulunan her sınıftan insanın söz hakkının olduğu, fikirlerin açık yüreklilikle ifade edildiği, her fikrin ayrıntısı ile değerlendirildiği her insanın değerinin kılık ve kıyafetten değil kalplerde bulunan değerlerden kaynaklandığını toplumumuza haykıran sevip, sevilme üzerine bina edilmiş bir topluluk İşte böyle bir sevda bizimkisi.

 

Böyle değerleri taşıyan insanların tükenmeyeceğini ama mücadelenin gerekliliğini haykıran insanların kendilerinden sonrada bu değerleri taşıyacak insanlar yetiştirme arzusu ile mücadelenin devem edeceğini yaşayarak gösteren bir topluluk İşte böyle bir sevda bizimkisi.

 

Olanın olduğu kadar verdiği, olmayanın onurlandırıldığı, enseden konuşma işinin ortadan kaldırıldığı kumpasların kurulmadığı, şahsi menfaatlerin ortadan kaldırıldığı bir topluluk İşte böyle bir sevda bizimkisi.

 

Dostlar Meclisi Tüm Kırıkkale’mize manevi baharın müjdecisi üç ayların ve Regaip kandilin hayırlara vesile olmasını diler, Tüm Kırıkkale’mize sağlıklı, mutlu, huzurlu gözyaşı ve üzüntünün yaşanmadı güler yüzlü kalplerde sıcaklığın kaybolmadı rahmet dolu günler diler.

 

Bu Meclisi kuran ve emeği geçen Nazmi Doğan, Raziye Özçelik, Hilmi Elitok, İbiş Canbolat, Ahmet Aksoy ve isimleri zikretmekle yazıma sığdıramadığım tüm kardeşlerime teşekkür ederim.

Bu yazı toplam 11 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi