Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Bir sevda düşün

Gözleri kör eden,bedenlerimiz yakan,Akılları alan,terleten,kalplerimizin atışını hızlandıran,bizi bizden geçiren adeta ruhumuzu teslim edeceğimiz bir sevda düşünelim  şimdi.

Ne de güzel olur değilmi böyle bir sevda ile sevdiğimize teslim olmak.Bu sevda çizgisi içinde bir hayat sürmek.Sadık kalmak.Son nefesimize kadar ferah bir hayat sürerek ölsek bile bu  sevdanın dilden dile anlatılarak kalbi sevda ile dolu olanlara örnek olmak.

Yakan sıcaklarda,donduran soğuklarda hep bu sevdayı taşımak,sevda uğruna dağlar delmek,çöllerde kaybolmak.Gördüğü tanıdığı her nesneye içindeki sevdadan bahsederek rahatlamaya çalışmak.

Ondan başkasını dinlemeyip,onunla olma arzusu ile yaşamak,onu görmeye çalışmak ve her halinde onu taşımak.Bu sevdanın altında ezilerek erimek ve eriyerek yok olup gitmek nede güzel olurdu.

Bu sevdayı hiç bir şeye alet etmemek,bu sevdanın üzerinden kazanımlar kazanmaya çalışmamak.Bu sevdayı hiç bir çıkar için kullanmamak.Bu sevda ile sevda isteyenlere rehber olmak nede güzel bir duygudur değilmi.

Günümüzde böyle gizli sevdalar vardır belki de ,geçmişde yaşanmış sevdalar bizlere ulaşmışken,böyle kalplerin olduğunu kitaplar yazarken bizde onlar gibi bir sevda ile hayat yaşayabilirmiyiz dersiniz.Belkide biraz gayret etsek bizlerde böyle bir sevdayı yakalayabiliriz.

Sevda hayat demek,ayakta kalmak demek değilmidir.Dünyanın bin türlü kirliliğinden uzak olarak temiz yaşamak demek değilmidir.Sevda demek değer vermek ve değer görmek demek değilmidir.Sevda demek gülmek güldürmek gam ve kesveti beraber yaşamak demek değilmidir.Sevda demek sevmek ve sevilmek demek değilmidir.

 

Böyle bir sevdayı yakalamak zor biliyorum ama imkansızda değil.Kimi ve nasıl seveceğine karar verdiğinde onun senden istediklerine itaat ettiğinde senin yapacağın küçük hataların üzerini sevgi örtmezmi.

Bana sevdayı sorduklarında çok düşündüm ne cevap vereyim diye aslında çok basitmiş.Bence SEVDA                 ”verene,verdiğini vermekmiş” ya sizce sevda ne.

Bu yazı toplam 12 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi