Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Bir Demir

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde sözleşmeleri bittiğinden dolayı koltuklara rağbetin artması,eski idarecilerin koltuklarını koruma çabaları,bir çok insanın o koltuklara oturmak için vekillerin kapılarını aşındırmalarıGenel Sekreterin Yetkilerinin alındığı söylentileri,hastane koridorlarının vazgeçilmez sohbet konusu.Peki;mevcut Genel Sekreter ile devam mı?   yoksa yeni bir sekreter mi atanacak,kimler bu işe talip,kim bu koltuğa oturacak.

Personelinin dertleri ile ilgilenen,makamdan güç almak yerine sevgi ile hastane yönetimini üstlenecek,gönül kırmak yerine gönül yapacak,görevine sıkı sıkıya bağlı,çalışanlar ile diyaloğun üst düzeyde yaşandığı bir idari yapının görev başında olması Kırıkkale halkının  yararına olacaktır.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi acil servisinde tanıdığım,fedakarlığı,gayreti,güler yüzü,insanlara huzur veren tavır ve davranışları ile göz dolduran,hastane personeli ve hastalar tarafından sevilen,saygı gören demir gibi yüreği ile her zorluğa göğüs geren,vefakar,cefakar gönül insanı olarak tanıdığın değerli dost Uz.Dr.Ali DEMİR’in ismin geçmesi ve muhtemel kuvvetli Genel Sekreter adayları arasında olması beni yürekten sevindirdi.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde yapılacağı söylenen bu köklü değişim,umarım koltuklarında oturacak olan yada yeni atanacak yetkililer ile hizmet kalitesini daha iyi noktaya taşır.Çaycılarının ve özel kalemlerin sözleri ile hareket devrinin kapanmasına,güçün paylaşıldığı,tehditler ile iş yaptırma döneminin sonu olur.

Uzun süre koltuğunda oturan ve koltuklarını sahiplenen ve birilerinden destek alarak çoğu zaman çalışanlarının arasında olmayan idarecilerin yerini çalışkan,işini seven,özenli,itinalı özverili idarecilerin alması Kırıkkale halkı için muhakkak bir kazanç olacaktır.

Liyakatli idarecilerin koltuklarında hakkı ile oturmaları ve yeni liyakatlı insanların atanması,Kırıkkale siyasilerini halkın gözünde büyütecek,seçmenlerinin gönlüllerinde büyümelerine sebeb olacaktır.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde yapılacak olan değişiklikler muhakkak diğer kurumlarda yapılacak atamalara ışık tutacak,önümüzde günlerde Bürokrasinin nasıl şekilleneceğinin ip uclarını bizlere verecektir.

Kayırmacılık olmadan,hak edenin oturduğu,hizmet ehlinin görev aldığı,kalitenin daha da yükseldiği hizmet ağının Kırıkkale’mize kavuşturulması Siyasilerin vatandaşımıza verdiği değeri ortaya koyacaktır.Kırıkkale halkı bu hizmet kalitesine bakarak ya devam yada tamam diyecektir.

Bu yazı toplam 7 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi