Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Beleştepe Uhut gibi

İslam dininde kutsal sayılan bir gün olan MEVLÜT Kandilinde İstanbul’da meydana gelen patlamada şehit olan kardeşlerim bana Uhut Şavaşını hatırlattılar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Acıları hep içimizde olacak elbette. Rabbimden niyazım odur ki kıyamete kadar bu gün unutulmasın, unutulmasın ki bu gün üzerinde yaşadığımız bu vatanın nasıl elde tutulduğu ve bu uğurda ne acılar çekildiği hep hatıralarda kalsın ve bu güzel vatanın kıymeti hep bilinsin.

 

Uhut savaşı da aynı değilmiydi? İslam’a ve İslam sevdalılarının vatan edindiği Medine’ye saldırılmamış mıydı? Tıpkı 11 Aralıkta olduğu gibi. Uhut savaşında da bedenler parçalanmamış mıydı? Başta Peygamber Efendimiz olmak üzere bedeninden yara alan olmamış mıydı? 11 Aralığın yaşandığı gün gibi, İslam, vatan, sancak, namus ve sevdiklerimizi koruma içgüdüsü ile parçalanan bedenler olmamış mıydı? Hz. Hamza gibi Musabbin Ümeyr gibi, 11 Aralıkta aynı acıları bir kez daha yaşattı bizlere.

 

Patlamanın ardından defin işlemi gerçekleştirilen şehitlerimiz gibi, defin işlemi yapılırken Umut’ta da aynı acılar yaşanmamış mıydı? Peygamber Efendimiz amcası Hamza’nın yanında büyük bir üzüntü ile 11 Aralıkta canlarını kaybedenlerin yaptığı gibi gözyaşı dökmemiş miydi? Şehit olanların ardından arkada kalanlara bugün aziz Türk Milletinin şehitlerine sahip çıkıldığı gibi Uhut dönüşü şehitlerin arkada bıraktıklarına sahip çıkılmamış mıydı? Türk Milletinin acıya boğulduğu gibi, İslam coğrafyası acıya boğulmamış mıydı?

 

Büyük üzüntü içerisinde olan Milletimizin içinde, İstanbul’da boğazı seyrederken havai fişek patlatan ve bu acıya ortak olmayı bilmeyenler gibi Medine’ye Uhut dönüşü def çalanlar olmamış mıydı? Günümüzde olduğu gibi dilleri ayrı, kalpleri ayrı, yaşam tarzları ve inançları ayrı, ayrı düşünceye sahip insanlar yok muydu? Medine’de elbette vardı. O gün gösterilen metanet ve sabır Medine sokaklarında yankılanırken Allah Habibini zaferle müjdelemiş ve zafere kavuşturmamış mıydı?

 

11 Aralıkta yaşananlar çok acı elbette, şimdi metanet, sabır ve tevekkül vakti. Azimle faillerinin yakalanması için mücadele verme vakti. Yüce Türk Milletine bu acıyı yaşatanları tarih hep yazacak ve şanı zaferlerle dolu bu milletin Vatan uğruna ne fedakârlıklar yaptığını ve bu acılara karşısında nasıl sabredip metanetini koruduğunu ve bu saldırıların ardında yatan zaferini bir kez daha yazacak.

 

Allah sabredip tevekkül edenlerle beraberdir.

Yüce Türk Milletine tekrar baş sağlığı diliyor bu acıların tekrar yaşanmaması için Rabbime dua ediyorum.

Bu yazı toplam 4 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi