Zafer Partisi İl Teşkilatı, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Zafer Partisi Kırıkkale İl Başkanı Salim Duruakan ve il teşkilatı, Kırıkkale’deki basın mensupları ile bir araya geldi. Durukan yaptığı açıklamada, “İktidara gelirsek, 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak” dedi.

  • Siyaset
  • 29 Aralık 2021
  • 17:46
Zafer Partisi İl Teşkilatı, basın mensuplarıyla bir araya geldi

“1 YIL İÇERİSİNDE SURİYELİ KALMAYACAK”
Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi, çalışmalarına devam ediyor. Kırıkkale’de de devam eden çalışmalar kapsamında Zafer Partisi Kırıkkale İl Başkanı Salim Duruakan, basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıda konuşan Duruakan, ülke gündemini ve iktidarı değerlendirdi. Mülteciler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Duruakan, “İktidara gelirsek, 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak” dedi.

“SIĞINMACILARI GÖNDERMEK İÇİN İMZA TOPLUYORUZ”
Teşkilat çalışmaları hakkında konuşan Duruakan; “Teşkilatımız kuruldu valilikten onay alındı. Amacımız Şubat ayında il kongresi ve seçime hazır hale gelmek. Birinci politikamız; sığınmacıları göndermek. Bu konu için Kırıkkale’de imza topluyoruz. ‘Neden göndermek istiyorsunuz?’ derseniz; 10 milyon Suriyelinin maliyeti çok fazla. Hiç ekmek kuyruğunda Suriyeli gördünüz mü? Ama PTT önlerinde Suriyeli kuyruğu var.” dedi.

“SINIFTA 12 SURİYELİ VAR”
Eğitim sistemi içerisinde yer alan göçmenleri eleştiren Duruakan; “Ben kendi çocuğumu devlet okuluna verdim. 44 kişilik sınıfta, 12 tane Suriyeli var. Durum böyle olunca, öğretmenler her şeyi bırakıp, onlara Türkçe öğretmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

“BİZ TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ, IRKÇI DEĞİLİZ”
Kendilerinin Türk milliyetçisi olduğunu belirten Duruakan; “Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüyeceğiz. Biz Türk milliyetçisiyiz, ırkçı değiliz. Bizim kadınlarımız gider cephede şehit olur.” dedi.


 


 

KALE
YARASIN BAŞKAN.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

26254

Sonsuzluğa Giden Yolu Pırlanta İle Aydınlatın

Tonga, yeniden güven tazeledi 

Yahşihan Belediyesi’nden başarılı öğrencilere hediye

Otomobili ve montu baraj kenarında bulunmuştu, kayıp kadını arama çalışmaları sürüyor

Servis kazasından acı haber

İnşaat malzemesi çaldıkları iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı

SIRADAKİ HABERLER